Arvien biežāk traumas gūst braucienos ar elektroskūteriem, turklāt lielākā daļa traumu ir smagas

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 13.05.2022

Ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem, turklāt lielākā daļa traumu ir smagas, aģentūru LETA informēja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS).

TOS ārsti atzīst, ka maijā vērojams pieaugošs traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem vai gājējiem gūstot traumas no sadursmes ar elektroskūtera braucēju. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju un šādu traumu skaitu nedēļā, šogad to skaits ir pieaudzis pat par 30%.

Ik dienu TOS nonāk trīs līdz četri pacienti, kas traumas guvuši no braukšanas ar elektroskūteriem un vairāk nekā puse no tām ir smagas, kad ir veicama viena vai vairākas operācijas. Šādas traumas arī prasīs ilgstošu ārstēšanu.

Slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš skaidro, ka traumas visbiežāk gūtas, braucot ar nomātiem elektroskūteriem, bez pieredzes un nereti arī alkohola reibumā.

Tāpat Zariņš norāda, ka joprojām nav sakārtots jautājums attiecībā uz ceļu satiksmes noteikumiem un drošību attiecībā uz elektroskūteriem. Viesbiežāk braucēji lielā ātrumā pārvietojās pa gājēju ietvēm, tādā veidā pakļaujot traumu riskam ne tikai sevi, bet arī gājējus. Nereti TOS nonāk cietušie, kas traumas guvuši sadursmē ar elektroskūtera braucēju uz gājēju ietves.

TOS ārsti aicina sabiedrību, izmantojot elektroskūterus, pārvietoties pārdomāti un transportam paredzētās vietās, izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī noteikti neizmantot elektroskūteri, atrodoties alkohola reibumā.

Foto: iAuto.lv