Satiksmes pārvadu Sarkandaugavā par 42,5 miljoniem eiro būvēs būvnieku apvienība
Satiksmes pārvadu Sarkandaugavā par 42,5 miljoniem eiro būvēs uzņēmumu "Binders", "LNK Industries" un "Latvijas tilti" apvienība
Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar piegādātāju apvienību "OTC" par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā, aģentūra LETA noskaidroja departamentā.
Līgums paredz veikt 1.kārtas būvniecību satiksmes pārvadam pāri dzelzceļa sliežu ceļiem "Rīga-Skulte". Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamo informāciju, "OTC" ir apvienojušies trīs būvnieki - SIA "Binders", AS "LNK Industries" un AS "Latvijas tilti".
Līguma summa bez pievienotā vērtības nodokļa ir 35,11 miljoni eiro. 27 miljonus eiro no būvniecības izmaksām plānots segt no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma, vienu miljonu eiro - no valsts budžeta, bet pārējo - no pašvaldības līdzekļiem.
Kā pastāstīja departamenta pārstāve Ilze Dimante, līdz ar būvniecības sezonas sākumu, kas provizoriski būs aprīlī, tiks uzsākti darbi, lai izbūvētu divlīmeņu šķērsojumu starp Viestura prospektu un Tvaika ielu.
Būvprojekts paredz transporta risinājumus autotransportam, kājāmgājējiem un velobraucējiem, kā arī tiks izbūvēti krustojumi un piebraucamie ceļi.
Plānots, ka pārvada izbūve atrisinās dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā satiksmes sablīvējumus, atvieglojot satiksmi Sarkandaugavā un tādējādi būtiski paaugstinot satiksmes drošību, norāda pašvaldībā.
Sarkandaugavas pārvada izbūves mērķis ir sakārtot ielu tīklu šajā apkārtnē, kas uzņem galveno tranzīta plūsmu maršrutā no Brīvības ielas līdz Viestura prospektam uz Rīgas ostu, pauda Dimante. Pārvadu plānots izbūvēt līdz 2023.gada beigām.
Iepirkums par projekta būvniecību tika izsludināts 2019.gada februārī, taču tas divas reizes apstrīdēts. Pirmo reizi sūdzību par iepirkumu bija iesniegusi AS "BMGS", taču lēmums netika pieņemts, jo sūdzību iesniedzējs atsauca.
Otro reizi iepirkumu apstrīdēja piegādātāju apvienība "A.C.B.", "BMGS" un "Tilts", taču IUB lēma par labu pašvaldībai un sūdzību noraidīja, atļaujot slēgt līgumu ar "OTC".
Aģentūras LETA arhīvā atrodamā informācija liecina, ka par šī pārvada būvniecību pašvaldībā runāts jau kopš 2006.gada, gadu no gada iekļaujot to dažādos investīciju plānos un iezīmējot tam līdzekļus pašvaldības budžetā.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Jūrmala pēc vētras 23.08.2026: lielākie postījumi ir jūras piekrastē, vējš gāzis pārsvarā lapu kokus (+ VIDEO)
- Ziņu speciālizlaidums par aizvadītās nakts vētras sekām Latvijā (+ VIDEO)
- Volkswagen ID mazais lielākais "feileris",kā gadiem var ražot auto ar trīs pogām četru vietā? Neērti (+ VIDEO)
- Latviju skārusi postošākā vētra kopš 2005. gada janvāra (+ VIDEO)
- Ķīniešu elektroauto aizdegas uzlādes laikā (+ VIDEO)
- 33 miljoni eiro ceļam, kas savienos Rumāniju, Moldovu un Ukrainu (+ VIDEO)
- Cēsīs autovadītājs traucas ar 132 km/h; automašīnā atrod narkotiskām vielām līdzīgu vielu (+ VIDEO)
- Cēsu novadā kvadricikla vadītājs alkohola reibumā ar bērnu bēg no policijas (+ VIDEO)
- Pēc mazas sadursmes divi BMW viens otram paspiež rokas un dodas prom kā draugi! BMW M4 Competition (+ VIDEO)
- Kā mani izvizināja ar BMW M4 Competition pa Biķernieku kartinga trasi poļu drifteris Adams Zaļevskis (+ VIDEO)
