Markess uzvar ceturtā "MotoGP" posma kvalifikācijā

LETA | 03.05.2014

Pašreizējais čempions spānis Marks Markess no "Repsol Honda" vienības svētdien turpināja dominēt prestižākās pasaules motošosejas čempionāta klases - "MotoGP" - šīs sezonas cīņās, uzvarot arī ceturtā posma, kas notiek Spānijā, kvalifikācijā.

Savā labākajā mēģinājumā spānis apli veica minūtē un 38,120 sekundēs, sasniedzot jaunu Heresas trases rekordu. Čempionam 0,421 sekundi zaudēja līdzšinējais trases rekordists, 2010. un 2012.gada pasaules čempions Horhe Lorenso no Spānijas ("Movistar Yamaha").

Trešo vietu izcīnīja Markesa komandas biedrs Danijs Pedrosa, bet ceturtais palika seškārtējais pasaules čempions "MotoGP" klasē Valentīno Rosi, kurš šosezon brauc vienā komandā ar Lorenso.

Danijs Pedrosa Foto: MotoGP

Kā ziņots, 21 gadu vecais spānis kļuvis par pirmo braucēju 43 gadu laikā, kurš sezonas pirmajos trijos posmos uzvarējis, startējot no pirmās starta pozīcijas.

Čempionāta kopvērtējumā Markess ar 75 punktiem atrodas pārliecinošā līderpozīcijā, par 19 punktiem apsteidzot Pedrosu. Savukārt trešo vietu ar 41 punktu ieņem leģendārais Rosi.

Aizvadītā gada novembrī Markess kļuva ne tikai par pirmo debitantu, kurš triumfējis pasaules čempionātā, bet arī par jaunāko braucēju kopš 1978.gada, kuram izdevies tikt pie "MotoGP" titula.

Šosezon sportisti sacentīsies 18 posmu garumā. Pēdējais no tiem novembrī notiks Spānijā.

Marks Markess Foto: MotoGP