Jonass Itālijas "Grand Prix" otrajā braucienā finišē ceturtais un kopvērtējumā izcīna sesto vietu

Nozare.lv | 04.07.2021

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien izcīnīja sesto vietu pasaules motokrosa čempionāta trešā posma - Itālijas "Grand Prix" - prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā ieņēma ceturto vietu un ar summā nopelnītiem 32 punktiem izcīnīja sesto vietu. Divu braucienu summā uzvaru ar 40 punktiem uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, bet tikpat punktu nopelnīja arī viņa tautietis Glens Koldenhofs un itāli Antonio Kairoli, kuram trešā vieta.

Otrajā braucienā Jonasam padevās labs starts, kas viņam ļāva ieņemt sesto vietu. Nākamajos divos apļos Jonasamjau bija pietuvojies pirmā brauciena uzvarētājs Romēns Febvrs. Viņš vienubrīd no Jonasa atpalika mazāk nekā sekundi, bet pēc dažiem apļiem jau bija attālinājies līdz 2-3 sekundēm.

Septītajā aplī Jonasam aiz muguras jau atradās šveicietis Žeremī Sīvers, kuru drīz vien apsteidza Gajsers. Desmitajā aplī piektajā vietā esošais spānis Horhe Prado pieļāva kļūdu, kas Jonasam ļāva teju vai pilnībā sadeldēt sāncenša iepriekš iekrāto trīs ar pusi sekunžu pārsvaru. Spānijas pārstāvis savu pozīciju noturēja, bet Jonasam nācās aizstāvēties pret Gajseru, kurš 13.aplī nespēja izturēt sevis noteikto tempu, pieļāva kļūdu un attālinājās no Jonasa.

14.aplī Jonasam beidzot izdevās apsteigt bijušo komandas biedru Prado, kas viņam ļāva pakāpties uz piekto vietu, bet pēdējā aplī viņš apsteidza priekšā esošo britu Henriju Džakobi un izcīnīja ceturto vietu.

Pirmajā braucienā Jonass pēc starta bija astotais, sestajā aplī pakāpās uz sesto vietu, bet brauciena pēdējos pārsimts metros sevi ļāva apsteigt nīderlandietim Džefrijam Herlingsam, ieņemot septīto vietu.

Sezonas pirmajā posmā Krievijā Jonass bija trešais otrajā braucienā un summā ieņēma astoto vietu, bet Lielbritānijas "Grand Prix" Latvijas sportists ierindojās sestajā vietā.

Nākamais MXGP posms 18.jūlijā paredzēts Nīderlandē.

Pasaules čempionātā pēc trim posmiem līderis ar 124 punktiem ir Tims Gajsers, otro vietu ar 118 punktiem ieņem Džefrijs Herlingss, bet trešais ar 107 punktiem ir Romēns Febvrs. Jonass iekrājis 82 punktus, kas dod astoto vietu.

Tikmēr Eiropas čempionāta 125 kubikcentimetru klasē Kārlis Alberts Reišulis sestdien pirmajā braucienā ieņēma 13.vietu, taču otrajā bija pēdējā jeb 40.pozīcijā. Divu braucienu summā Reišulim astoņi punkti un 19.vieta.

Čempionāta kopvērtējumā Reišulis ar astoņiem nopelnītiem punktiem ieņem 24.vietu.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 19 posmi. Sezonas noslēgums plānots 5.decembrī Indonēzijā, bet septītais posms 8.augustā paredzēts Latvijas trasē Ķegumā.