Jonasam neizdodas otrais brauciens; Indonēzijas posmā 5.vieta kopvērtējumā
Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien Indonēzijā ierindojās tikai piektajā vietā planētas meistarsacīkšu 12.posmā.
Divu braucienu summā šajā posmā uzvaru izcīnīja Dienvidāfrikas Republikas sportists Kelvins Vlānderens, kurš aiz sevis atstāja amerikāni Tomasu Kovingtonu un Jonasa komandas biedru Horhi Prado no Spānijas. Tiesa, spānis latvieša pārvaru kopvērtējumā samazinājis tikai par diviem punktiem.
Pirmajā braucienā Jonass izcīnīja otro vietu, atpalikdams vien no Kovingtona, kamēr trešais bija Vlānderens.
Pirmajā braucienā Kovingtons izcīnīja pārliecinošu uzvaru, visu sacīkstes laiku atrodoties vadībā, kamēr Jonasssākotnēji bija trešais, bet pēc tam apdzina Vlānderenu un nosargāja otro vietu.
Savukārt otrais brauciens latvietim nebija tik veiksmīgs, jo viņš ierindojās vien septītajā vietā. Tajā uzvaru guva Vlānderens, kuram sekoja brits Bens Vatsons un Prado.
Otrā brauciena startu "izcēla" Vlānderens, kamēr Jonass ar Prado iekārtotās attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Tomēr turpinājumā latvietis bija spiests zaudēt savu pozīciju ne tikai spānim, bet arī Vatsonam un nīderlandietim Davijam Potjesam. Jonass acīmredzami bija zaudējis ātrumu, turklāt sacīkstes izskaņā viņš bija spiests piekāpties arī Kovingtonam un Jago Gērtsam, ierindodamies vien septītajā pozīcijā.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien Jonass kvalifikācijas sacensībās ierindojās piektajā vietā.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 12 posmiem Jonasam ir 510 punkti, kamēr 503 punktus iekrājis Prado. Savukārt trešais ar 394 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš svētdien bija septītais.
Šīs sezonas 12 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.
Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.
Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.
Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.
Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.
2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.
Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.

Foto: Ekrānšāviņš
LASI VĒL
- Degvielas cenas 2.4.2026 Spānijā uz Ibizas salas: Dīzelis 1.919 un 95 benzīns 1.619 EUR (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā “Audi” vadītājs reibumā un bez tiesībām bēg no policijas (+ VIDEO)
- No 2. līdz 7. aprīlim – pastiprināta policijas klātbūtne uz ceļiem (+ VIDEO)
- Seši gadi bez rūpēm. Pagarinātā garantija Honda motocikliem (+ VIDEO)
- Kopš kara Tuvajos Austrumos sākuma gāzes cenas pieaugušas par aptuveni 70 %, naftas cenas — par 60 % (+ VIDEO)
- Solītais dīzeļdegvielas cenas samazinājums pagaidām nav novērojams (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 31.3.2026: Dīzelis 2.047 un 95 benzīns 1.747 EUR. Tas ir 30.6 EUR dārgāk uz bāku! (+ VIDEO)
- Vietās, kur uzstādīti fotoradari, smagu ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinās (+ VIDEO)
- Izstāde kā motosezonas atklāšana. Ko jaunu skatīsim Outdoor 2026 Ķīpsalā? (+ VIDEO)
- Jēkabpilieši apšauba degvielas cenu kāpuma pamatotību (+ VIDEO)
