Gintam Apinim trešā vieta Baltijas čempionāta otrajā posmā

LaMSF | 13.07.2021

Šajā nedēļas nogalē 10.-11. jūlijā Lietuvā notika Baltijas un Latvijas motošosejas čempionāta otrais posms, kur uz starta līnijas stajās 65 dalībnieki.

Tāpat kā Biķerniekos arī šoreiz karstums uzlika sportistiem papildus slodzi, sestdien temperatūra turējās virs +30 grādiem un braucējiem vajadzēja piedomāt pie pareizās riepu sastāva izvēles, lai uzlabotu saķeri un neizslīdētu no trases, nelielu atelpu deva svētdienas solītie 26-27°C.

Superbike klasē pārliecinošu pirmo vietu ieguva pašmāju braucējs Šarūnas Pladas, otro Tomas Januška, bet trešās vietas pozīcija saglabāja intrigu līdz pēdējam, kad to izcīnīja Kestutis Stankūnas. Diemžēl abiem mūsu Superbike sportistiem Lietuvas brauciens izvērtās neveiksmīgi, Jānis Priednieks ("ROAD RACING RIGA") iepriekšējās dienas treniņā krita un guva savainojumus, bet pērnā gada Latvijas Superbike čempions Sergejs Paņevins ("Motoaplis") izstājās sacensību pirmā apļa laikā tehnisku problēmu dēļ.

Divdesmit dalībnieku konkurencē B1200 klasē pirmo vietu izcīnija Pawel Turyk, otro vietu Mindaugas Malūkas, bet trešo vietu Vitalijus Parakininkas. Pirmā posma uzvarētājs Ivo Vinniņš ("SFRTMotorsports") ierindojās desmitajā vietā, savukārt Ģirts Auziņš ("Motoaplis") 13.vietā, bet Māris Grīviņš ("ROAD RACING RIGA") pakāpjoties par divām pozīcijām palika 15.vietā.

Superstock 600 trijnieku attiecīgi sadalīja - pirmais Paulius Lubas, otrais Jonas Stankūnas, bet trešo vietu izcīnīja mūsu Gints Apinis, kurš arī stāsta kā viņam klājies nedēļas nogalē: ‘’Treniņdienā meklēju kaut kādus regulējumus, kaut ko atradu, sanāca ātrāk braukt. Lai arī kvalifikācijā uzbraucu savu personīgo apļa rekordu, tomēr paliku sestais. Bet sanāca labi uzstartēt, biju trešais, pēc tam otrajā līkumā, kreisajā mani apdzina krievu sportists, paliku ceturtais, bet pēc kaut kādiem apļiem izdevās viņam uzsēsties astē un apdzīt viņu. Paliku trešais beigās.’’ Diemžēl otrs superstock 600 braucējs no Latvijas Juris Apinis piedzīvoja kritienu.

Apvienotajā C1200 un C600 klases sacensību braucienā uz starta stājās vislielākais dalībnieku skaits – 25. C1200 pirmo vietu ieguva Oskaras Tarasevičius, otro Šarūnas Augys, bet trešais palika Žilvinas Maselskis. No latviešu sportistiem C1200 klasi pārstāvēja Artis Skulte ("ROAD RACING RIGA"), kurš ierindojās 9.vietā, Mārtiņš Seržants ("SFRTMotorsports"), kurš palika desmitais un Jānis Rozenbergs attiecīgi 17.pozīcijā.

C600 klasē pirmais bija Gintaras Dereškevičius, otrais Tomas Antanavičius, trešais Sigitas Gaižauskas, savukārt vienīgais braucējs šajā klasē no Latvijas Ansis Cers ierindojās sestajā vietā.

Rezumējot sacensību dienu, sacensību organizators Adomas Dautartas atzīst, ka ir priecīgs, jo sacensības izvērtās drošas. Viņš arī stāsta, ka sacensībām bijis augsts līmenis: ’’Piemēram, ja mēs paskatāmies uz B1200 klases braucēju apļu laikiem, tad varam redzēt cik tuvu ir katrs braucējs. Pirmās astoņas pozīcijas brauc vienā sekundē un starpība starp tiem ir ļoti sīka. Tas norāda cik spēcīga ir šī klase šodien. Pirmo reizi šeit Lietuvā tika dalīta Superbike un B1200 klase.’’

Liels paldies visiem, kas bija iesaistīti sacensību organizēšanā, un paldies sportistiem, kas devās uz Lietuvu pārstāvēt Latviju Baltijas čempionāta otrajā posmā.

Nākamais trešais posms jau pēc divām nedēļām 24.-25.jūlijā Audru ring, Igaunijā. Tāpat jāpiemin, ka 25.jūlijā Bruno Moto Cup laikā Biķerniekos notiks ari Latvijas kauss Street klasei.