Galvenais titula pretendents Markess uzvar "MotoGP" noslēdzošā posma kvalifikācijā
Galvenais titula pretendents spānis Marks Markess no "Repsol Honda" vienības sestdien triumfēja pasaules motošosejas čempionāta pēdējā 18.posma, kas risinās Valensijā, kvalifikācijā prestižajā "MotoGP" klasē.
Kvalifikācijas pēdējā aplī 20 gadus vecais Markess gandrīz piedzīvoja kritienu, tomēr viss noslēdzās viņam veiksmīgi.

Kopvērtējuma līdera galvenais konkurents, pagājušās sezonas pasaules čempions Horhe Lorenso no "Yamaha Factory" komandas, kvalifikācijā palika otrais, bet trešo vietu izcīnīja Markesa komandas biedrs Danijs Pedrosa.
Vienu posmu pirms sezonas beigām Markess ar 318 punktiem ieņem kopvērtējuma līderpozīciju, bet viņam līdz 13 punktu atstatumam pietuvojies Lorenso. Lai kļūtu par čempionu, Markesam Valensijā pietiek finišēt labāko četriniekā.
Savukārt Pedrosa ir trešais ar 280 punktiem.
Markess var kļūt par jaunāko pasaules čempionu prestižākajā motošosejas klasē kopš 1978.gada, kad to paveica amerikānis Kenijs Robertss. Tāpat viņš var kļūt par pirmo titulu izcīnījušo debitantu.
Pēc pagājušās sezonas karjeru noslēdza divkārtējais čempions Stouners no Austrālijas, tikmēr Lorenso pērn kļuva par divkārtēju pasaules čempionu. Pirmoreiz viņš titulu izcīnīja 2010.gadā.
LASI VĒL
- Jaunā apakšstacija Smiltenes novadā paver iespējas uzņēmumu attīstībai (+ VIDEO)
- Stilīgs hibrīda krosovers par 25 tūkstošiem. Omoda 5 tests. (+ VIDEO)
- Rīgā, 11. novembra krastmalā, satiksme slēgta jau no 11. augusta (+ VIDEO)
- Tehnisku problēmu dēļ Grobiņā demontē pirmo vēja turbīnu (+ VIDEO)
- 600 km ar vienu uzlādi. Nissan Leaf jaunā personība (+ VIDEO)
- Rīgā atvērta vēl viena Neste Easy Wash automazgātava (+ VIDEO)
- Latvijas tirgū ienāk Ķīnas automobiļu ražotājs Zeekr (+ VIDEO)
- Vai tiešām Vanšu tilta slēgšanu var aizstāt ar dažiem Park&Ride? (+ VIDEO)
- Jelgavas novadā “BMW” vadītājs brauc ar 170 km/h, atļauto braukšanas ātrumu pārkāpjot par 80 km/h (+ VIDEO)
- Jaunais KIA Seltos nāks palīgā populārajam KIA Sportage (+ VIDEO)
