Ar Paula Jonasa uzvaru MX2 klasē noslēdzies priekšpēdējais Latvijas čempionāta posms motokrosā

LaMSF | 03.09.2013

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsīs norisinājās 5.Latvijas čempionāta posms, kurā skatītāji trasē varēja vērot tādas motokrosa “zvaigznes” kā Paulu Jonasu, Augustu un Robertu Justus, kā arī Pasaules elites blakusvāģu ekipāžu – J.Hendricks/K.Liepiņu.

Līdzjutēji – gan lieli, gan mazi, fanu teltī varēja veidot īpašus apsveikumus mūsu Pasaules Junioru čempionam un skaļākie fani, unikālākie zīmējumu autori saņēma balvas no paša Pasaules Junioru čempiona. Kā jau katrā Latvijas čempionāta posmā sportisti cīnās ne tikai par individuālo vērtējumu, bet arī ieskaites punktiem komandai un šoreiz pieaugušo klubu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Motosports Racing Team, otro – Camk Latgale, bet trešo – Rodeo.

Pauls Jonass Foto: Publicitātes foto

MX2 klasē, kur galvenie šodienas favorīti bija Pauls Jonass un Pasaules čempionāta MX2 dalībnieks Roberts Justs, abos braucienos pārliecinošs līderis bija Pauls Jonass, pārstāvot Kristera Serģa Motoklubu, otro vietu izcīnīja – Roberts Justs no Motosports Racing Team, bet trešo vietu izcīnīja pazīstamais igauņu sportists - Juss Laanso, kurš šoreiz punktus krāja Rodeo komandai, bet savā laikā bija viens no sīvākajiem konkurentiem mūsu slavenajam latviešu sportistam – Aigaram Bobkovam. Diemžēl, Cēsīs trasē neredzējām nedz Kārli Sabuli, nedz arī Tomasu Šileiku, kuri traumas dēļ sacensības vēroja no skatītāju rindām, tādēļ nepārspēts divu braucienu summā 125cm3 jauniešu klasē bija Kristers Drevinskis no Motosporta Racing Team, otrais – Davydas Karka Motoparks Kandava, bet trešais – Elgars Jonass – F.F.F Sporta klubs.

Prestižajā MX1 klasē ļoti sīvā cīņā divu braucienu summā iegūstot vienādu punktu skaitu uzvaru 5.posmā izcīnīja sezonas līderis – Dāvis Ivanovs no MX Moduls komandas, otrais – Augusts Justs no Motosport Racing Team, bet trešais – Ivo Šteinbergs - pirmais latvietis, kurš tālajā 2004.gadā izcīnīja Pasaules Junioru čempiona titulu, šoreiz pārstāvot Motoparks Kandava.

J.Hendricks ar K.Liepiņu ekipāža Foto: Publicitātes foto

Patīkamu pārsteigumu līdzjutējiem bija sagādājusi blakusvāģu klase, Cēsīs uz starta stājās Pasaules čempionu – J.Hendricks ar K.Liepiņu ekipāža, pārstāvot Motoparks Kandava, izcīnot uzvaru un gūstot svarīgos punktus komandai, kuri līdz Cēsu posmam bija līderi , otrie šodien - igauņi – M.Sonn/T.Koiv, bet trešā – M.Štelle/A.Linters no Camk Latgale.

Pēdējais Latvijas čempionāta posms norisināsies Ķegumā – 22./23.septembrī, kur savu dalību ir apstiprinājis ātrākais latvietis – Matīss Karro.