Mini zemūdenes "Titan" drāma - glābēji sadzird trokšņus, taču pazudušie vēl nav atrasti

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
Nozare.lv | 21.06.2023

Pazudušā "Titānika" vraka tūristu misijas aparāta meklēšanas teritorijā dzirdēti zemūdens trokšņi

ASV krasta apsardze trešdien apstiprināja, ka ir noteikti "zemūdens trokšņi" teritorijā, kur glābēju komandas meklē pazudušo tūristu zemūdens aparātu ar pieciem cilvēkiem, kas svētdien devās dzelmē Atlantijas okeāna ziemeļos, lai aplūkotu pirms 111 gadiem nogrimušā "Titānika" vraku.

"Kanādas lidmašīna "P-3" meklēšanas teritorijā ir uztvērusi zemūdens trokšņus," ASV Krasta apsardzes Pirmais apgabals informēja vietnē "Twitter".

Lai noskaidrotu trokšņu avotu, pārvietoti tālvadības meklēšanas līdzekļi, kuru izmantošana gan līdz šim nav devusi rezultātu, tomēr darbi turpinās.

Lai saglabātu cerības atrast izdzīvojušos, glābējiem pazudušais zemūdens aparāts ir jāatrod pēc iespējas ātrāk.

Kad tas devās jūras dzelmē svētdien ap plkst.6 (plkst.12 pēc Latvijas laika), skābekļa rezerves bija pietiekamas četrām dienām.

Pēc nepilnām divām stundām tika zaudēti sakari ar kompānijas "OceanGate Expeditions" 6,5 metrus garo zemūdens aparātu "Titan", kurš sāka nolaišanos uz "Titānika" vraku.

Aparātam ir septiņas rezerves sistēmas, kas ļautu tam avārijas gadījumā atgriezties virs ūdens, turklāt viena sistēma darbojas arī tad, ja visi aparātā esošie ir zaudējuši samaņu.