Bīstamā izprieca! Iet bojā, vizinoties ar ūdensmotociklam piesietu pūsli
Vizinoties ar ūdensmotociklam aizmugurē piesietu pūsli, vakar bojā gājis 34 gadus vecs vīrietis. Policijā sākts kriminālprocess un tiek skaidroti negadījuma apstākļi. Policija atgādina par drošību uz ūdens.
Vakar, 5. augustā, ap pulksten 13:00 Gulbenes novada Stāmerienas pagastā vīrietis vadījis ūdensmotociklu, līdzi velkot ar virvi piestiprinātu pūsli. Uz pūšļa atradās sieviete un vīrietis. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pūslis ietriecies ezera krastā izvietotās laipās. Uz pūšļa esošā sieviete ar smagām traumām nogādāta medicīnas iestādē, bet 1987. gadā dzimušais vīrietis diemžēl notikuma vietā gāja bojā.
Valsts policija par traģisko negadījumu ir sākusi kriminālprocesu par ūdens transporta kustības drošības un ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radītas smagas sekas.
Vīrietim, kurš vadīja ūdensmotociklu, ir atpūtas kuģa vadīšanas tiesības. Veicot alkohola pārbaudi, vīrieša izelpā alkohola koncentrācija netika konstatēta.
Vasarā vizināšanās ar laivu, ūdensmotocikliem u.c. ūdenstransportu ir iecienīta atpūta. Tomēr Valsts policija atgādina – arī vadot ūdenstransportu, ir jāievēro noteikumi un drošības pasākumi!
Vadot motorizētu ūdenstransportu ir jābūt īpaši uzmanīgiem un jāseko visām drošības instrukcijām. Ūdens transporta vadītājam ir jāizvēlas drošs ātrums, lai varētu laikus apstāties drošā attālumā no šķēršļa, nepieļaujot sadursi vai neapdraudot citus. Būtiski ievērot redzamību, vēju un straumi, un bīstamu vietu tuvumu. Kuģošanas līdzekļa vadītājam vienmēr ir jābūt možam un gatavam reaģēt.
Atgādinām, ka ūdensmotociklus, motorlaivas, kuterus un motorjahtas drīkst vadīt tikai tās personas, kuras ieguvušas attiecīgā kuģošanas līdzekļa vadīšanas tiesības. Ja nav vadīšanas tiesību, pie stūres sēsties nedrīkst!
Obligāta prasība ir arī glābšanas veste. Attiecīgi katrs līdzbraucējs ir jānodrošina ar glābšanas vesti. Ūdenstransporta vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai pasažieri, kas ir jaunāki par 12 gadiem, uzvilktu glābšanas vesti. Par šīs prasības neievērošanu vadītājam var piemērot administratīvo sodu.
Tāpat Valsts policija atgādina, ka kuģošanas līdzekļu vadītāja alkohola koncentrācija asinīs nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles un vadītājam ir aizliegts atrasties narkotisko, psihotropo, toksisko, citu apreibinošu vielu vai arī reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu iespaidā.
Vienlaikus vēršam uzmanību, ka 14 gadu vecumu nesasniegušie vadīt airu laivu drīkst tikai pilngadīgas personas klātbūtnē.
Valsts policija stingri uzsver – pārgalvībai uz ūdens nekādā gadījumā nav vietas!
Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Mierinājuma kvants. Autosportists izmēģina rāmāko sedanu tirgū(+ VIDEO)
- Reibumā esoša vadītāja bēgšana sākas Rīgā un noslēdzas Mārupē trīs policijas ekipāžu ielenkumā (+ VIDEO)
- Noskaņas un cenas no 22 000 līdz 170 000 EUR pirms pirmā Dongfeng salona atklāšanas Latvijā, Baltijā (+ VIDEO)
- No šī verķa bīsies visi kreisie dīzeļi. Kā darbojas jaunākais kvēpu testeris? (+VIDEO)
- Stāsta speciālists - kam bija nepieciešama un kā tika izmantota dzelzceļa platforma (+ VIDEO)
- Izvēlēts Lietuvas Gada auto 2025 (+ VIDEO)
- Lietuvā 110 km/h uz auto maģistrāles ziemā! Latvijā? (+ VIDEO)
- No 1.decembra vieglajiem transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām (+ VIDEO)
- Nu mums ir arī savs Ferrari salons! (+VIDEO)
- Lūk, tā izskatās mūsu ikdiena uz Latvijas ceļiem 1.daļa - vajag 4 joslu ceļus (+ VIDEO)