Kāpēc Toyota pievēršas mikromobilitātei un kas tā vispār ir? (+ VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 14.04.2025

Ar mikromobilitāti mēs saprotam ne jau rotaļāšanos ar mēroga modelīšiem, bet gan pārvietošanos ar individuāliem mazizmēra transportlīdzekļiem, piemēram, velosipēdiem vai skrejriteņiem. Vai Toyota būtu pievērsusies divriteņiem? Ne gluži. Toyota Kenshiki pasākumā Briselē ražotājs demonstrēja pavisam mazu braucamrīku, konceptautomašīnu FT-Me.

Elektriskais FT me ir īsāks par 2,5 metriem, tātad mazāks pat par oriģinālo smart. Pilsētā tas aizņem pusi parastās stāvvietas vai pat tikai trešdaļu, ja pēc smart modes tiek novietots perpendikulāri ietvei. FT-Me jumtā uzstādīta saules baterija. Saulainā laikā tā palielina sniedzamību par 20 līdz 30 kilometriem.

Toyota neatklāj FT-Me tehniskos datus. Taču paredzams, ka svars un motora jauda būs pietiekami zemi, lai ieskaitītu FT-Me pie t.s. motoauto. Un tas nozīmē, ka ar elektromobili drīkstēs braukt jau no 14 gadu vecuma tāpat kā ar Citroen Ami.

Kontrastā mikromobilitātei ieskatījāmies arī Toyota plašajās autosporta aktivitātēs. Kenshiki ekspozīcijā bija viss - Hilux rallijreida pikaps, ar kādu izcīnīta dubultuzvara Dakarā, rallija GR Yaris, kas atnesa Toyotai čempiona kausu ražotāju ieskaitē un pat klasisā Celica, ar ko rallijos startē Gazoo Racing WRT komandas vadītājs Jari Mati Latvala.

Lai gan bijušais rallija braucējs nu jau piekto gadu ir Toyota Gazoo Racing komandas vadītājs WRC, sacīkšu ķiveri uz vadža viņš pakārt vēl negrasās. Šogad duets kopā ar Janni Hussi ar veco Celicu startējis jau trīs rallijos, tāpēc WRC komandas vadību daļēji pārņēmis cits soms - leģendārais Juha Kankunens.

Toyota pamatoti uzskata, ka autosports ir labākais instruments, lai pārbaudītu automašīnas “kaujas apstākļos”. Sasniegumu augļus var baudīt arī pircēji ar tādām automašīnām kā Toyota GR Yaris. Tajā pat stāvbremzes svira slejas stāvus gaisā kā īstā rallija mašīnā. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.