Vienības velobraucienā visu goda pjedestālu aizņem Latvijas riteņbraucēji

Nozare.lv | 08.09.2013

Simts kilometrus garajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sporta distancē vairāk kā 200 sportistu sīvā konkurencē ātrākais bija Toms Skujiņš.

Vienības velobrauciens

Svētdien notikušā Vienības velobrauciena visas trīs godalgotās vietas ieņēma Latvijas vadošie riteņbraucēji, bet par uzvarētāju kļuva Toms Skujiņš no "Rietumu-Delfin" komandas.

Simts kilometrus garajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sporta distancē vairāk kā 200 sportistu sīvā konkurencē ātrākais bija Skujiņš, bet kā otrais un trešais finišēja attiecīgi Matīss Preimanis no "Trek DPA" un Māris Bogdanovičs no "Alpha Baltic"/"Unitymarathons.com". Skujiņš distanci pieveica divās stundās, 18 minūtēs un 25 sekundēs, bet Preimanis un Bogdanovičs atpalika par attiecīgi divām un trim sekundēm.

Sporta distances dalībnieki no Siguldas caur Augšlīgatni un Ieriķiem devās Cēsu virzienā, bet pēc tam caur Stalbi, Straupi, Raganu un Turaidu atgriezās Siguldā.

Kā ziņots, braucienā piedalījās arī tāda riteņbraukšanas sprinta zvaigzne kā brits Marks Kavendišs un kādreizējās riteņbraukšanas leģendas igaunis Jans Kirsipū un dānis Bjarne Rīss. Kavendišs, kurš savas karjeras laikā uzvarējis vairākos "Tour de France" posmos, Vienības velobraucienā ieņēma astoto vietu, finišējot kopā ar Gati Smukuli.

Dāmu konkurencē uzvaru svinēja "MySport-Stevens" riteņbraucēja Dana Rožlapa, kura otrajā un trešajā vietā atstāja Madaru Fūrmani un Jeļenu Dovgaļuku.

Tikmēr komandu vērtējumā nepārspēti palika "Rietumu-Delfin" vienība.

Spraigas un aizraujošas cīņas norisinājās arī SEB MTB braucienā, kurā uzvaru 48 kilometru garajā distancē vīriešu konkurencē izcīnīja ZZK komandas riteņbraucējs Arnis Pētersons. Viņš trasē pavadīja vienu stundu 33 minūtes un 46 sekundes, tuvāko sekotāju Raivi Zīmeli apsteidzot par 31 sekundi. Tikmēr trešo pozīciju izcīnīja "Rietumu-Delfin" pārstāvis Dmitrijs Sorokins. Sieviešu konkurencē triumfēja Dace Hartmane, kurai sekoja smilteniete Rūta Brakovska un Aiga Strazdiņa.

Lauvas tiesa dalībnieku startēja "Itera" tautas braucienā. Uz starta izgāja vairāk nekā 3500 dažāda gada gājuma riteņbraucēji. Uzvaru 36,5 kilometru distancē izcīnīja Skanstes komandas tandēms, kuru vadīja Roberts Zuļgis un Raimonds Bricis, otrajā vietā ierindojās Kristaps Kipurs, bet trešais bija carnikavietis Jānis Kaupe. Starp dāmām ātrāka bija Endija Rutule, kurai cieši sekoja Viktorija Sipoviča.

Kopumā Vienības velobrauciens pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā 5200 riteņbraucējus. Šogad tas bija veltīts prestižā "Tour de France" velobrauciena simtgadei.