Riteņbraucējam Skujiņam 5.vieta vieta pasaules čempionāta U-23 grupas braucienā

Foto: uci.ch
Nozare.lv | 27.09.2013

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš piektdien izcīnīja augsto piekto vietu Itālijā notiekošā pasaules čempionāta grupas braucienā U-23 sportistu konkurencē.

Piektdien gandrīz 173 kilometrus garajā distancē par uzvarētāju tika kronēts slovēnis Matejs Mohoričs, kurš distanci veica četrās stundās, 20 minūtēs un 18 sekundēs. Otro vietu izcīnīja Luī Meintjē no Dienvidāfrikas, kurš no līdera atpalika trīs sekundes, savukārt trešais bija norvēģis Sondre Engers, atpaliekot 13 sekundes.

Foto: uci.ch

Skujiņš finišu sasniedza lielajā grupā, kas uzvarētājam piekāpās 13 sekundes. Tikmēr cits Latvijas sportists Emīls Liepiņš finišu sasniedza 79.vietā, čempionam zaudējot 15 minūtes un 54 sekundes.

Ilgu laiku starp sacensību līderiem bija Andžs Flaksis, kurš distances pirmajā daļā veica atrāvienu kopā ar vēl dažiem sportistiem. Tomēr ar laiku par brauciena līderiem kļuva Mohoričs un Meintjē. Tikmēr pārējie sportisti izveidoja lielo grupu, kuras priekšgalā bija arī Skujiņš, ilgu laiku turoties augstajā sestajā vietā.

Savukārt sacensības priekšlaicīgi beidza Andris Vosekalns, Krists Neilands un Flaksis.

Jau vēstīts, ka pirmdien individuālajā distancē U-23 vecuma grupā Andžs Flaksis izcīnīja 40.vietu, bet Andris Vosekalns ierindojās 47.pozīcijā. Savukārt otrdien junioru konkurencē individuālajā braucienā Raivis Sarkans un Andrejs Podāns ieņēma attiecīgi 65. un 68.vietu 84 sportistu konkurencē. Tikmēr starp sievietēm Vita Heine ierindojās 39.vietā starp 45 sportistēm.

Savukārt elites sportistu individuālajā braucienā Aleksejs Saramotins izcīnīja 23.vietu.

Pasaules čempionāta turpinājumā sportisti sacentīsies grupas braucienos. Vīriešu elites grupā Latviju pārstāvēs Viesturs Lukševics, Saramotins un Andrs Smirnovs.

Kā ziņots, Gatis Smukulis šajā čempionāta nepiedalās slimības dēļ.