Pabeigta veloinfrastruktūras izveide maršrutā Centrs-Ķīpsala

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 10.06.2021

Rīgā pabeigta veloinfrastruktūras izveide maršrutā Centrs-Ķīpsala, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta galvenā referente Lelde Rudzika.

Ķīpsalas ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Enkura ielai ir izveidotas velojoslas abos braukšanas virzienos. Vienas joslas garums ir aptuveni kilometrs. Velobraucēju drošībai krustojumu zonas ir aprīkotas ar gumijas atdurēm un stabiņiem, kā arī iekrāsotas ar zilu krāsu, lai pievērstu pārējo satiksmes dalībnieku uzmanību.

Veloinfrastruktūra veido apkaimes savienojumu ar pilsētas centrā esošo veloinfrastruktūru, nodrošinot iedzīvotājiem ātru un drošu pārvietošanās iespēju.

Līgums par veloinfrastruktūras izveidi tika noslēgts ar SIA "AVS-Latvija" par 29 834 eiro.

Šis ir viens no pieciem maršrutiem, kurā šovasar Satiksmes departaments, izmantojot pagaidu satiksmesorganizācijas līdzekļus, plānoja ieviest veloinfrastruktūru. 

Drīzumā veloinfrastruktūras izveide tiks īstenota maršrutā Centrs-Ķengarags posmā no Dzirnavu ielas līdz Rušonu ielai. Pārējie trīs maršruti, kuri nodrošinās apkaimju savienojumu ar centra veloinfrastruktūru, būs Centrs-Purvciems-Dreiliņi posmā no Braslas ielas līdz Ulbrokas ielai, Centrs-Sarkandaugava posmā no Skanstes ielas līdz Tilta ielai un Dzirciems-Iļģuciems pa Dzirciema ielu un Lidoņu ielu posmā no Jūrmalas gatves līdz Spilves ielai.

Tāpat veloinfrastruktūru šogad ir plānots izbūvēt Dzirnavu ielā, posmā no Tērbatas līdz Skolas ielai. Atdalīta infrastruktūra gājējiem un velobraucējiem ir paredzēta uz Deglava tilta, kreisajā pusē virzienā uz Pļavniekiem. 

Veloinfrastruktūras izveide tiek plānota arī Ģertrūdes ielas seguma atjaunošanas un labiekārtošanas projektā.

Foto: iAuto.lv