Kusas pamatskolas komanda pārstāvēs Latviju 27.Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Polijā

Foto: Publicitātes foto
garaza.lv | 21.09.2012

21.-24.septembrī Madonas novada Kusas pamatskolas komanda „Kusa – 1” pārstāvēs Latviju 27.Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās („European Traffic Education Contest”) Polijā. Tur mūsu jaunie velosipēdisti mērosies spēkiem ar 19 valstu labākajiem jaunajiem satiksmes noteikumu pārzinātājiem un pedāļu minējiem. Šīs sacensības rīko Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Kusas pamatskolas komanda, šovasar, pārliecinoši uzvarot vērienīgākajās un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajās jauno velosipēdistu sacensībās „Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku forums”, ieguva tiesības pārstāvēt savu valsti Eiropas mačos.

Latvijas komandas dalībnieki – Kusas pamatskolas skolēni: Ainārs Breidaks, Emīls Sīmanis, Sintija Valdberga un Monika Baduna, skolotājs – Agris Sārs. Gatavojoties sacensībām, vasarā skolēni pilnveidoja savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas, velo braukšanas prasmes un fizisko sagatavotību.

Būtiski uzsvērt, ka Latvijas komandas iepriekšējos gados ar nozīmīgiem panākumiem piedalījušās Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Piemēram, 2009.gadā Somijā iegūta 1.vieta, 2000.gadā Vācijā – 2.vieta, 1999.gadā Latvijā, 2002.gadā Šveicē, 2007.gadā Spānijā un 2010.gadā Maķedonijā iegūta 3.vieta, bet pērn Francijā – 5.vieta. Turklāt vairākkārt mūsu labākie jaunie satiksmes dalībnieki bijuši tieši no Kusas pamatskolas un visus šos gadus viņu skolotājs ir Jānis Sārts.

Līdzīgi kā Latvijas „Jauno satiksmes dalībnieku forumā”, arī starptautiskajās sacensībās galvenais uzsvars likts uz divām lietām: uz kopīgo komandas darbu (komandā ir divas meitenes un divi zēni, dzimuši 2000., 2001. vai 2002.gadā), kā arī uz prasmēm pielietot teorētiskās zināšanas praksē. Polijā skolēniem būs jādemonstrē savas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāparāda drošas braukšanas prasmes un jāpārvar šķēršļu trase, kā arī jāpārzina velosipēda uzbūve. FIA norāda, ka šīs sacensības ir īpašs notikums dažādu valstu bērniem, kuras gan sniegs iespēju nostiprināt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai rūpētos par savu drošību mūsdienu sarežģītajā ceļu satiksmē, gan iepazīt vienam otru un dažādas kultūras.

Jau vairākus gadus CSDD sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” un Latvijas komandas dalību Eiropas mačos atbalsta OCTA, Latvijas Auto moto biedrība (LAMB), OKarte.

Latvijas komanda uz Poliju dodas šodien, 20.septembrī, bet atgriezīsies Latvijā trešdien, 26.septembrī.