Kontadors trešo reizi triumfē "Vuelta Espana" velobraucienā
Spānis Alverto Kontadors no "Tinkoff-Saxo" komandas svētdien trešo reizi karjerā kļuva par prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" kopvērtējuma uzvarētāju.
Spānis Alverto Kontadors no "Tinkoff-Saxo" komandas svētdien trešo reizi karjerā kļuva par prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" kopvērtējuma uzvarētāju.
Pašlaik 31 gadus vecais Kontadors iepriekš šajās sacensībās bija labākais 2008. un 2012.gadā. Tāpat viņš 2007. un 2009.gadā uzvarējis "Tour de France" velobraucienā, bet 2008.gadā bijis labākais arī "Giro d'Italia" sacīkstēs.
Pirms noslēdzošā, divdesmit pirmā, posma Kontadors kopvērtējumā par minūti un 37 sekundēm apsteidza britu Kristoferu Frūmi no "Sky" vienības, bet vēl par 58 sekundēm atpalika cits Spānijas riteņbraucējs Alehandro Valverde ("Movistar").
Svētdien sportisti veica 9,7 kilometrus garu posmu ar atsevišķu startu, kurā uzvarēja itālis Adriano Malori no "Movistar" komandas, finišējot pēc 11 minūtēm un 12 sekundēm.

Alehandro Valverde, Alverto Kontadors un Kristoferu Frūmi Foto: lavuelta.com
Kontadors uzvarētājam finišā zaudēja minūti un 40 sekundes, lietainās trases dēļ izvairoties no riska uzņemšanās. Šis sniegums ļāva Frūmem savu deficītu samazināt par 27 sekundēm, kas ļāva spānim kopvērtējuma uzvaru nosargāt. Trešo kopvērtējuma vietu saglabāja Valverde.
Pēc 11.posmā piedzīvotā otrā kritiena divu dienu laikā no sacensībām izstājās kolumbietis Nairo Kvintana ("Movistar"), kurš šogad triumfēja slavenajās "Giro d'Italia" sacensībās. Pirms tam desmitajā posmā no viņa kopvērtējuma līdera godu pārņēma tieši Kontadors, kurš no tās vairs nešķīrās.
Kā zināms, Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no Šveices vienības "IAM Cycling" piedzīvoja kritienu velobrauciena septītajā posmā un izstājās no sacensībām.
Pērn "Vuelta Espana" nepiedalījās neviens no Latvijas riteņbraucējiem. 2012.gadā šajās sacensībās Gatis Smukulis kopvērtējumā izcīnīja 117.vietu, bet vēl gadu iepriekš Saramotins ierindojās 166.vietā.

Foto: lavuelta.com
LASI VĒL
- Dzelzceļa stacija lidostā Rīga"ir izmaksu neprāts. Pēdējais laiks atcelt dzelzceļa tiltu pār Daugavu (+ VIDEO)
- Radio Star FM ētera personības izmēģina Lexus RZ ar steer-by-wire stūri (+ VIDEO)
- Jaunajam elektriskajam Volvo EX60 durvju rokturi nemaz nav (+ VIDEO)
- Modernizētais Hyundai Ioniq 6 spēšot nobraukt pat 680 kilometrus (+ VIDEO)
- Kāpēc Ceļu satiksmes noteikumu grozījumi sagādājuši galvassāpes daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem? (+ VIDEO)
- Būvnieku lobijs pār valdības lēmumu – ko atklāj “Rail Baltica” dienesta pārbaudes ziņojums? (+ VIDEO)
- Rīgas lidosta sačakarē Fast Track ar moderniem skaneriem - biežāk manuāli pārbauda bagāžu + ūdens (+ VIDEO)
- Kā ir ar autostāvvietu un lietus noteku izbūvi Mūzikas ielā? Iedzīvotāji nedrīkst braukt uz mājām! (12.05.2026. Problēma novērsta)
- Lādējamais hibrīds Atto 2 DM-i un citi pavasara jaunumi no BYD (+ VIDEO)
- Kas ir MG zīmola jaunie modeļi MG S9, MG 4 Urban un MG S6 ?(+ VIDEO)
