Gājēju pāreju šķērsošana

Foto: CSDD
Gints Gavers | 10.05.2012

Izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos paredz, ka tagad regulējamām gājēju pārejām velosipēdu vadītāji drīkst braukt pāri, bet tikai vienā ātrumā ar gājējiem (apmēram 4-5 km/h). Ja pārejai nav luksofora, velosipēds joprojām jāstumj pie rokas.

Velosipēdisti pa gājēju pārejām drīkst pārvietoties tikai gājēju ātrumā! – tik pat ātri kā gājējs, nevis tik pat ātri, kā braucot pa ceļu vai ietvi.

Riteņbraucēji! – samaziniet ātrumu pirms gājēju pārejas un šķērsojiet to vienā plūsmā ar gājējiem.

Tātad – uz neregulējamām gājēju pārejām joprojām velosipēds jāstumj pie rokas!

Šādi savā paziņojumā presei raksta CSDD. Izlasot šo ziņu varu tikai apsveikt velosipēdistus, jo maisam gals vaļā!

Vispirms jau tas, ka gājēja ātrums, ar kuru tas šķērso regulējamu gājēju pāreju esot 4 līdz 5 km/h. Tas ir ieskaitot vecus cilvēkus, cilvēkus ar kustības traucējumiem, māmiņas ar bērnu ratiņiem un pirmsskolas vecuma bērneļus? Žiperīga gan mums tā tauta!

Otrkārt, mēs velosipēdisti, vadoties pēc šiem norādījumiem, varam mizot pa trotuāriem uz vella paraušanu - cik nu mūsu ciskadrillas un uztrennētie kāju muskuļi ļauj. Un tikai tuvojoties regulārajām gājēju pārejām drusku noņemiet kāju no gāzes pedāļa.

Nu ko - vienosimies kopējā lūgsnā visu varenajam velopisēdu Dievam, lai vajadzīgie dienesti attopas un jau tuvākajā laikā ļauj mums netraucēti mīties pāri neregulējamām gājēju pārējām, kā arī droši šmigot ne tikai pirms brauciena, bet arī brauciena laikā!

Lai mums sportiska šī velosezona!

P.S. Vēl par šo tēmu sadaļā "VIDEO"