Gājēji pret velobraucējiem, drīkst vai nedrīkst braukt pa ietvi (+ video)
Tēma par velosipēdu satiksmi kļūst vairāk un vairāk aktuāla. Varbūt atbildīgajām institūcijām der padomāt par velosipēdu satiksmes ilgtermiņa attīstību un tās esošā nesakārtotība ir bezdarbības rezultāts.
Ar velosipēdu satiksmes ilgtermiņa attīstību iAuto saprot nevis dalīt velojoslu ar ietvi vai ielu (novelkot līniju), bet veloceļu izveidi atbilstoši satiksmes intensitātei un fiziski atdalot to gan no gājējiem, gan no ielas braucamās daļas. Velojoslai ir jābūt arī pietiekami platai! Kā līdz šim labāko piemēru Rīgā varam minēt Skolas ielu, kā sliktāko piemēru Lāčplēša ielu.
Skolas ielas ir labākais piemērs, jo ņemot vērā esošo infrastruktūru ir izveidota arī fiziksi ir atdalīts velo ceļš. Rodas risks ieskriet blakussēdētāja atvērtajās duvīs, bet tomēr tas ir labākais, kas līdz šim ir izveidots.
Lāčplēša iela ir sliktākās piemēres, jo tā ir viena no trim ielām, kas savieno Rīgas centru un ar vienu no tiltiem (Salu tiltu) un automobiļu satiksmei jābūt nodrošinātai vismaz pa divām joslām katrā virzienā, tieši tāpat kā tā tiek organizēta uz tilta.
LASI VĒL
- Jau mēnešiem ilgi bīstami deformēta konstrukcija virs autovadītāju galvām K. Ulmaņa gatvē 14.07.2026 (+ VIDEO)
- Par sajūgu vari aizmirst Honda Transalp ticis pie e clutch sistēmas (+ VIDEO)
- Elektroauto baterijām pēc auto mūža ir arī otrā dzīve (+ VIDEO)
- Smago auto saiets Engures Zvejnieksvētkos 11. jūlijs (+ VIDEO)
- Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO)
- Liepājā testa laikā vēja turbīnai nolūzt spārns; incidentu izmeklēs turbīnu ražotājs "Nordex" (+ VIDEO)
- Mums to vajag? – vadītāja guļ, Tesla brauc autonomā režīmā (+ VIDEO)
- Lēnām, bet virzās: kas notiek ar Rail Baltica būvi Igaunijā un Latvijā (+ VIDEO)
- Dizaina vingrinājums. Kāds ir ķīniešu krosovers Jaecoo 7? (+ VIDEO)
- Vilciens Kongo laužas cauri atkritumiem (+ VIDEO)
