Fotoreportāža: jaunais gājēju un velosipēdistu celiņš Murjāņos (+ FOTO)
Murjāņos gar Valmieras šoseju (A3) posmā no Gaujas tilta līdz krustojumam ar valsts vietējo autoceļu V79 Murjāņi–Sēja (1,6.–4,3. km) ir izbūvēts apgaismots gājēju un velosipēdistu celiņš.
Celiņam ir izbūvētas konstruktīvās kārtas, ieklāta asfaltbetona virskārta, ierīkots apgaismojums, atsevišķi posmi arī aprīkoti ar barjerām, lai atdalītu braukšanas plūsmas un uzlabotu satiksmes drošību.
Gājēju un velosipēdistu celiņa sākumā pie tilta pār Gauju izbūvēta rampa, organizējot gājēju kustību zem tilta, kas ļauj droši šķērsot Valmieras šoseju. Pie autobusa pieturvietas “Internātskola” labiekārtota apgaismota gājēju pāreja.
Būvniecības procesā sekmīgi atrisināti tehnoloģiski sarežģīti jautājumi, piemēram, ūdens atvade, celiņa izbūve posmā pie augsta uzbēruma, kas tagad ir nostiprināts un klāts ar šķembām, un blīvs pazemes komunikāciju tīkls zem celiņa trases.
Atdalīta mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku infrastruktūra ievērojami uzlabo satiksmes drošību. Pērn līdzīgs celiņš 2,5 km garumā ir izbūvēts Babītē gar autoceļu Imanta–Babīte (V20), bet šogad celiņš tiek būvēts arī 2 km garā posmā Svētē gar reģionālo autoceļu Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (Žagare) (P95).
Gājēju un velosipēdistu celiņa izbūvi Murjāņos veica SIA “Roadeks” par līgumcenu 1 256 467,37 eiro, tas finansēts no valsts budžeta līdzekļiem.






Foto: Renārs Koris















LASI VĒL
- Jau mēnešiem ilgi bīstami deformēta konstrukcija virs autovadītāju galvām K. Ulmaņa gatvē 14.07.2026 (+ VIDEO)
- Par sajūgu vari aizmirst Honda Transalp ticis pie e clutch sistēmas (+ VIDEO)
- Elektroauto baterijām pēc auto mūža ir arī otrā dzīve (+ VIDEO)
- Smago auto saiets Engures Zvejnieksvētkos 11. jūlijs (+ VIDEO)
- Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO)
- Liepājā testa laikā vēja turbīnai nolūzt spārns; incidentu izmeklēs turbīnu ražotājs "Nordex" (+ VIDEO)
- Mums to vajag? – vadītāja guļ, Tesla brauc autonomā režīmā (+ VIDEO)
- Lēnām, bet virzās: kas notiek ar Rail Baltica būvi Igaunijā un Latvijā (+ VIDEO)
- Dizaina vingrinājums. Kāds ir ķīniešu krosovers Jaecoo 7? (+ VIDEO)
- Vilciens Kongo laužas cauri atkritumiem (+ VIDEO)
