Bekmanis izcīna ceturto vietu "Baltic Chain" velobraucienā; Latvijai dubultuzvara

Nozare.lv | 26.08.2013

Latvijas riteņbraucējs Indulis Bekmanis no "Alpha Baltic"/"Unitymarathon.com" komandas svētdien izcīnīja augsto ceturto vietu daudzdienu velobrauciena "Baltic Chain" ("Baltijas ceļš") (UCI kat.2.2) kopvērtējumā, bet Latvijas sportisti pēdējā posmā tika pie dubultuzvaras.

Baltic Chain 2013 Foto: Publicitātes foto

Noslēdzošajā 152 kilometrus garajā sestajā posmā, kas norisinājās Lietuvā, pie dubultpanākuma tika Latvijas riteņbraucēji Andris Smirnovs ("Rietumu-Delfin") un Bekmaņa komandas biedrs Emīls Liepiņš. Abi distanci veica trīs stundās, 15 minūtēs un desmit sekundēs.

Savukārt pats Bekmanis bija 19.vietā uzreiz aiz vēl viena "Alpha Baltic"/"Unitymarathon.com" komandas braucēja Kristofera Rācenāja, bet "Rietumu-Delfin" braucējs Andris Vosekalns bija 70. pozīcijā. Pirmie 73 braucēji finišēja lielā grupā, līdz ar to visiem ir vienāds finiša laiks ar uzvarētāju.

Par velobrauciena uzvarētāju kopvērtējumā kļuva vācietis Filips Valšlebens ("BKCP-Powerplus"), kuram ceturto vietu izcīnījušais Bekmanis zaudēja 32 sekundes.

No pārējiem latviešiem kopvērtējumā Vosekalns ieņēma 37.vietu (+11:51 minūte), Liepiņš ierindojās 38.pozīcijā (+12:03 minūtes), Rācenājs ieņēma 43.vietu (+12:33 minūtes), bet Smirnovam 74.pozīcija 25 minūtes un 22 sekundes aiz vācieša.

Savukārt labāko jauno braucēju ieskaitē Vosekalnam un Liepiņam attiecīgi desmitā un 11.pozīcija.
Komandu ieskaitē "Alpha Baltic"/"Unitymarathon.com" ieņēma devīto vietu starp 19 vienībām, bet "Rietumu-Delfin" saglabāja 16.pozīciju.

Kopumā sacensības noslēdza 85 sportisti.

Šīgada "Baltic Chain" velobrauciens norisinājās sešos posmos, sportistiem sacenšoties četru valstu teritorijā. Līdz šim sacensības tradicionāli notikušas piecos posmos trīs valstīs, bet tagad organizatoru pulkam pievienojās arī Somija. Sacensībām piešķirta Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) 2.2 kategorija.

"Baltic Chain" ir tradīcijām bagāts daudzdienu velobrauciens, kas bija ļoti populārs jau no tā pirmsākumiem pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Lai arī pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atjaunošanas tas apsīka, 2011.gadā, pateicoties visu trīs valstu riteņbraukšanas federāciju prezidentu noslēgtajam memorandam, sacensības tika atjaunotas, un tās sekmīgi norisinājušās jau divus gadus.

Pirmo reizi Baltijas velobrauciens starp kādreizējām padomju republikām - Latviju un Lietuvu - norisinājās 1955.gadā. 1959.gadā ģeogrāfija paplašinājās, iekļaujot arī Igauniju.

Velobraucienam katru gadu, izņemot pirmos četrus pastāvēšanas gadus, tika mainīts maršruts, un 1976.gadā trim Baltijas republikām tika pievienota arī Baltkrievija, bet pēdējos gados sacensības kļuvušas par kupli pārstāvētām un UCI normētām sacīkstēm.