Atsākta piecus miljonus eiro vērtā veloceļa uz Daugavgrīvu izbūve

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 29.03.2022

Pēc ziemas sezonas tehnoloģiskā pārtraukuma ir sākta veloceļa no Imantas uz Daugavgrīvu izbūve, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Veloceļa trases kopgarums ir 12,1 kilometrs. Veloceļu būvē SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate", un noslēgtā līguma kopējā summa ir 5 035 765 eiro.

Veloceļš šķērsos Imantas, Lāčupes, Kleistu, Spilves pļavu, Bolderājas un Daugavgrīvas apkārtnes. Jaunā veloceļa izbūve nodrošinās jau esošā Jūrmalas virziena veloceļa savienojumu ar Bolderāju un Daugavgrīvas pludmali. Daļēji tas arī kalpos kā Daugavgrīvas un Bolderājas velosatiksmes savienojums ar Rīgas centru un pārējo pilsētu.

Projekta ietvaros tiks izbūvēts veloceļš un ar apmali atdalīta gājēju ietves daļa. Veloceļš lielākoties virzīsies pa ielu labo pusi, tādējādi samazinot autosatiksmes brauktuvju šķērsošanu, kā arī daļa posmu sakrīt ar esošo ietvju novietojumu.

Darbu laikā tiks veikta lietus ūdens kanalizācijas, sakaru un eletrokabeļu izbūve, esošo komunikāciju aizsardzības pasākumi, būvkonstrukciju izbūve un esošo aku vāku, kapju regulēšana, seguma konstrukciju izbūve. 

Veloceļa izbūves darbu noslēdzošajā posmā sekos labiekārtošanas darbi, apzaļumošana un atbilstošu satiksmes organizācijas elementu uzstādīšana. Būvdarbus plānots pabeigt šoruden.

Kompānija "Igate" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,17 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 2020.gadā "Igate" strādāja ar 28,66 miljonu eiro apgrozījumu un 300 000 eiro zaudējumiem.

"Igate" vienīgais īpašnieks ir AS "Igate-M", kuras akcionāres ir Eva Peilāne un Baiba Radžele.

Foto: iAuto.lv