TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Izmēģinām elektrisko Korando e - motion (+VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 27.02.2024

Elektromobilitāte paver ceļu autotirgū mazpazīstamiem un mazākiem spēlētājiem. Šoreiz Autoziņu testā nonācis 100% elektrisks krosovers KGM Korando e-motion, no firmas dīlera Andre Motors. Tas ir pirmais pilnībā elektriskais modelis bijušā Ssangyong, tagad KGM vēsturē.

Vēl 2019. gadā iznākušais Korando ir tipisks kompaktklases krosovers - četrarpus metrus garš, pieejams ar 1,5 litru benzīna turbodzinēju un īsu brīdi pat ar dīzeli, tas nopērkams ar visu vai tikai priekšējo riteņu piedziņu, paralēli piedāvājot izvēli starp sešpakāpju manuālo vai automātisko pārnesumkārbu.

Elektriskajam Korando ir tikai viens motors ar vairāk nekā 200 ZS jaudu. Ņemot vērā, ka baterijas neto kapacitāte ir tikai 55 kWh, 333 km sniedzamība ir diezgan pieklājīgs rādītājs. Korando e - motion pašmasa ir gandrīz 1800 kg. Ja no ārpuses Korando pretendē uz tādu kā korejiešu Volkswagen, interjers ir vairāk Hondas stilā. Divos ekrānos atrodama sīka un izsmeļoša informācija par jebko. Benzīna Korando ārzemēs pērkot tie, kam nepieciešams lēts SUVs treilera vilkšanai. Arī E- Motion drīkst vilkt pusotru tonnu smagu piekabi, un no vadītāja vietas to vienmēr varēsu ļoti labi redzēt.

Maksa par e - motion dinamisko sniegumu ir izteikti smags priekšgals. Tā vien šķiet, ka visi izpildmehānismi ieskaitot baterijas dzeses sistēmu sakopoti zem smagā pārsega. Ar bagāžniekā atrodamo kabeli Korando e motion bateriju var uzlādēt 11 stundās. E - mobi no 20 l īdz 80% to paveic apmēram stundā, bet jaudīgākiem lādētājiem pietiek ar pusstundu. KGM Korando e-motion cena ir 35 999 - 38 990 eiro, garantija7 gadi vai 150 000 km. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.