Nestum piekabi, nospied pogu. Pirmā tikšanās ar robotu - treileru vilcēju (+ VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 16.04.2025

Robot Trolley ir amizanta ierīce, ar kuras ierīci dažāda izmēra piekabes var iemanevrēt vietās, kas par šauru, lai to paveiktu ar automašīnu vai kvadriciklu. Mūsu pirmā tikšanās ar neparasto palīgu notika Hero Camper Dānijā - turpat, kur top stilīgie dzīvojamie treileri.

Frederiks Šrēders (Frederik Schrøder), Hero Camper tehnisko jautājumu speciālists: “Sākumā tas tika izgudrots kemperiem un piekabēm.Pirmā modeļa celtspēja bija 1,5 tonnas, taču drīz vien radās pieprasījums pēc jaudīgākiem robotiem. Tā mēs izgatavojām modeli 2500 kilogramiem.” Patlaban izgatavots jau 4500 kg modelis, kurš ir arī ātrāks, lai vieglāk pārvarētu lielākus attālumus.

“Princips ir tāds pats kā tankam. Jebkurš, kam tiek rokā šī pults, būs gatavs lietot robotu dažās sekundēs. Tāpēc ka tas ir tik vienkāršs.” Robot Trolley praktiskais pielietojums tomēr prasa zināmas iemaņas. Tirdzniecības menedžeris Svens izrāda, kas atrodas katra Robot Trolley iepakojumā, un kāds sakabes mehānisms kurai piekabei būtu ieteicamākais.

2008. gadā patentētais robots Hero Camper paspārnē nonāca vien 2013. gadā, un šodien veido vai pusi apgrozījuma. Tehnoloģisku grūdienu deva industriālo klientu interese. Noliktavu un rūpnīcu prasības lika ieviest maināmus akumulatorus, baltas kāpurķēdes, kas nesmērē grīdu, un daudz ko citu. Robot Trolley ir pasmags, vairāki desmiti kilogramus, taču prot pats pa īpašu rampu iebraukt automašīnas bagāžniekā vai piekabē.

Bet cik tad tāds radiovadāms kāpurnieks maksā? Atkarībā no modeļa un celtspējas no pusotra līdz 3 tūkstošiem eiro. Vairāk par to var uzzināt herocamper lv mājaslapas sadaļā "produkti". Relatīvi augstā cena un šķietami ierobežotais pielietojums - jo pļaut zāli vai ganīt govis tas neprot - tomēr nav šķērslis robota noietam, sevišķi ASV, kur viss, ieskaitot kuterus un to piekabes ir liels. Pirmie izpalīgi jau pārdoti arī pie mums. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.