Kā Opel jaunajā Grandland lolo zīmola raksturu? (+ VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 24.02.2025

Tik mazā automašīnu tirgū kā mūsējais, turklāt ar trīs dominējošiem zīmoliem, kas pārdod pusi reģistrēto auto, atlikušās markas nereti ir tikai alternatīvā izvēle. TV Autoziņu testā nonākusi interesanta VW Tiguan alternatīva no Stellantis koncerna - Opel Grandland.

Pirmais Grandland kļuva par pēdējo Opel modeli, kura dizains tapa vēl General Motors laikos, pirms vācu zibens nokļuva franču PSA paspārnē. Opel Grandland izlaida 2017. gadā, bet 2021. gadā modernizēja, pie reizes pārsaucot par Grandland X. Otrās paaudzes Grandland ir maz kopīga ar priekšgājēju.
Lai gan Opel savās automašīnās izmanto tās pašas platformas, agregātus un pat kabīnes detaļas kādas der Citroen un Peugeot, dizaineri spītīgi cenšas piešķirt modeļiem strikti vācisku identitāti. Jaunais Grandland ir solīds un kantains kā daktera soma, bet Opel zīme ir paslēpta zem aizsargstikla un tumsā spīd. Matricu gaismas GS komplektācijā ir standartā, bet tā sauktais “clamshell” tipa pārsegs pēc Land Rover principa nosedz spārnus. Grandland aizmugure ir taisna un gluda, taču to atdzīvina oriģināla gaismas tehnika - gaismas svītra pāri visam vākam un izgaismoti Opel burti vidū. Optikai ir tā sauktais kompasa izvietojums, kur vertikālais papildus stopsignāls apzīmē ziemeļus. Ieraugot Opel Grandland pirmo reizi, gribas domāt, ka tas varētu būt arī septiņvietīgs krosovers. Taču tādas iespējas Grandland nav, jo pēc izmēriem tas ir tuvāks Peugeot 3008, nevis 5008.

Salonā daudz kas šķiet redzēts un pazīstams - pārnesumkārbas slēdzis, centrālā ekrāna izkārtojums un tā tālāk. Taču panelis kopumā ir izteikti horizontāls. Sēdekļi arī ir tipiski stingri un sportiski, ar elektrisku paceles atbalstab regulēšanu. Par papildus maksu tie būtu apvilkti ar Nappa ādu, elektriski regulējami un ventilējami. Lai gan atklājās, ka šim Grandland trūkst bagāžnieka vāka elektropiedziņas, pavisam trūcīgu Grandland nemaz nav. Modelim ir tikai divas komplektācijas - Edition un GS. Viss, kā nav šajā Grandland, sakārtots vairākās papildaprīkojuma pakotnēs. Autoziņu izmēģinātajā automašīnā no Opel dīlera Auto Bassadone pievienota tehnoloģiskā pakotne, kurā ietilpst head - up displejs, elektriski apsildāms vējstikls un 360 grādu kamera.

Opel svarīgākais uzdevums ir vienkārša un saprotama lietošana. Grandland nav nekādu tehnoloģisku izaicinājumu. Vienīgais, pie kā jāpierod ir stūres pogas, kas faktiski ir mazi sensoru paneļi. Toties zemstūres sviras ir piemīlīgi analogas, un pēc dizaina atgādina Mercedes ierīces. Parasti Opel automašīnas ir kā darbarīks, ko lieto tikai pēc vajadzības. Bet ar Grandland tā vien gribas izmest vēl kādu līkumu. Stūres pārnesums ir īss, tāpēc modelis ir visai izveicīgs. Gardo īpašību kokteili nedaudz atšķaida trīscilindru motors, ko var labi dzirdēt. 136 ZS nav daudz, taču nav jau arī tikai simts. Ko iesākt, ja gribas no Grandland izspiest taustāmāku temperamentu? Ieslēgt “Sportā”.

Alternatīvām izvēlēm jāpiedāvā arī pievilcīgāka cena nekā klases līderiem. Cik gan maksā šāds Opel Grandland GS, kas projektēts, konstruēts un ražots Vācijā? Varētu būt ap 40 tūkstošiem eiro, taču patiesībā tie ir 36 000 eiro. GS sākuma cena ir 35 590 eiro, bet Edition - 31 990 eiro. Ja gribas lielāku dzinēju un vairāk jaudas, jālūkojas Opel Grandland lādējamā hibrīda virzienā. 1,6 dzinējs un elektrība tajā dod gandrīz 200 zirgus un tīru elektrisko sniedzamību. Tāds Grandland maksā ap 41 000 eiro pirms EKKI līdzmaksājuma piemērošanas. Tāpat jauno Grandland var iegādāties arī pilnībā elektrisku. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.