Verstapens uzvar lietus ietekmētajā Japānas "Grand Prix" un nodrošina čempiontitulu

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1
Nozare.lv | 09.10.2022

"Red Bull" vienības nīderlandiešu pilots Makss Verstapens svētdien Japānā nodrošināja savu otro Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona titulu pēc kārtas, uzvarot sezonas 18.posmā - Japānas "Grand Prix" -, kas lietus dēļ netika aizvadīts pilnā apmērā.

Verstapens saīsinātajā sacīkstē finišēja pirmais un viņam sekoja Šarls Leklērs ("Ferrari"), kurš dažas minūtes pēc finiša saņēma piecu sekunžu sodu, kā dēļ atkāpās uz trešo pozīciju. Leklēram piemērotais sods un lēmums piešķirt optimālo punktu skaitu deva Verstapenam iespēju kļūt par čempionu.

Verstapens sacīksti sāka no pirmās pozīcijas, startā nedaudz priekšā izrāvās Leklērs, taču nīderlandietis pa ārmalu apsteidza sāncensi un nosargāja pirmo vietu. Slapjajā Sudzukas trasē sliktās redzamības un lielās slīdamības dēļ notika vairākas avārijas, kā dēļ jau pirmajā aplī trasē devās drošības mašīna, bet pāris apļus vēlāk tika izkārti sarkanie karogi un sacīkste tika apturēta. No vadošajiem autosportistiem pirmajā aplī Japānas "Grand Prix" noslēdzās Leklēra komandas biedram Karlosam Sainsam junioram.

Sacensības tika atsāktas apmēram pēc divām stundām un līdz tās beigām bija palikušas nedaudz vairāk kā 40 minūtes.

Atlikušajā sacīkstē Verstapens noturējās vadībā un priekšgalā lielākā cīņa notika par otro vietu, kuru Leklērs cīņā ar otru "Red Bull" pilotu Serhio Peresu noturēja, meksikānim finišējot trešajam. Tiesa, pēdējā līkumā pirms starta-finiša taisnes Leklērs "nogrieza" trasi, tādējādi saņēma piecu sekunžu sodu un atkāpās uz trešo pozīciju, kas ļāva Peresam izcīnīt otro vietu.

Lai gan piloti veica 28 no 53 apļiem jeb mazāk nekā 75%, Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) piešķīra tiem maksimālo punktu skaitu un šis lēmums ļāva Verstapenam nodrošināt titulu četrus posmus pirms sezonas beigām.

Ceturto vietu svētdien izcīnīja Estebans Okons ("Alpine"), tālāk sekoja Lūiss Hamiltons ("Mercedes"), Sebastians Fetels ("Aston Martin"), Fernando Alonso ("Alpine"), Džordžs Rasels ("Mercedes"), Nikolā Latifi ("Williams") un kā pēdējais pie punkta tika Lendo Noriss ("McLaren").

Četrus posmus pirms sezonas beigām Verstapenam ir 366 punkti, Peresam 253 un par punktu mazāk - Leklēram. Konstruktoru kausā pārliecinošā vadībā ar 619 punktiem ir "Red Bull", otro vietu ar 454 punktiem ieņem "Ferrari", bet trešajā pozīcijā ar 387 punktiem ir "Mercedes".

Sacensību gaitā neiztika bez incidentiem, piemēram, pēc sacīkšu pārtraukšanas trasē devās traktors, lai gan visi piloti nebija paspējuši iebraukt boksos. Šī organizatoriskā kļūda pamatīgi sadusmoja Pjēru Gaslī ("Alpha Tauri"), kurš sliktas redzamības apstākļos gandrīz ietriecās traktorā. Pirms astoņiem gadiem līdzīgos apstākļos smagu avāriju piedzīvoja Gaslī tautietis Žils Bjanki, kurš deviņus mēnešus vēlāk gūto traumu dēļ slimnīcā mira.

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.
 

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1