Verstapens uzvar "Ferrari" komandas mājas posmā; Leklērs pēc negadījuma finišē sestais

Nozare.lv | 24.04.2022

"Red Bull" pilots Makss Verstapens svētdien izcīnīja izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta ceturtajā posmā - Emīlijas Romanjas "Grand Prix".

Otrais bija viņa komandas biedrs Serhio Peress, trešais finišēja "McLaren" braucējs Lendo Noriss, bet Verstapena sīvākais konkurents Šarls Leklērs "Ferrari" mājas sacīkstē desmit apļus pirms finiša zaudēja vietu uz goda pjedestāla, palikdams sestajā pozīcijā.

Svētdienas sacīksti no pirmās vietas sāka sprintā uzvarējušais Verstapens, bet pirmajā rindā līdzās viņam bija Leklērs, kuru nīderlandietis sestdien apsteidza divus apļus pirms finiša. Aiz viņiem otrajā rindā bija komandas biedri Peress un Karloss Sainss juniors.

Apmēram stundu pirms svētdienas sacīkšu starta vēl lija, tādējādi sacensību sākumā bija slapja trase un piloti izvēlējās šādiem apstākļiem paredzētās vidējās riepas.

Lieliski startu veica Peress, kurš apdzina Leklēru, Monako pilotam atkāpjoties uz ceturto pozīciju aiz Norisa. Tikmēr Sainss sadūrās ar Norisa komandas biedru Danielu Rikjardo, "Ferrari" pilotam vienības mājas sacīksti beidzot jau pirmajā līkumā. Astotajā aplī Leklērs atgriezās pirmajā trijniekā aiz abiem "Red Bull" braucējiem.

No vadošā četrinieka kā pirmais pitstopā devās Peress 19.aplī, bet nākamajā aplī riepas uz sausā seguma vidējām mainīja arī trīs pārējie pirmā kvarteta piloti. Sacensību priekšgalā būtisku izmaiņu nebija, vien Peress zaudēja dažas sekundes, izbraucot ārpus trases.

13 apļus pirms finiša vadošie piloti otro reizi sāka doties boksos pēc svaigām riepām un posma noslēdzošo nogriezni brauca ar mīkstā sastāva riepām. Desmit apļus pirms etapa beigām Leklērs uzbrauca uz apmales, saslīdēja un nolauza priekšējo antispārnu, kā dēļ bija spiests vēlreiz doties boksos un atkāpās uz devīto vietu.

Verstapens finišēja pirmais, aiz viņa sekoja Peress, tālāk bija Noriss, aiz pirmā četrinieka palika Džordžs Rasels ("Mercedes"), piektais bija Valteri Botass ("Alfa Romeo"), bet pirmo sešinieku noslēdza Leklērs. Juki Cunoda ("AlphaTauri") bija septītais, tālāk bija Sebastians Fetels ("Aston Martin"), devīto vietu ieņēma Kevins Magnusens ("Haas"), bet kā pēdējais pie punkta tika Lenss Strols ("Aston Martin"). Lūiss Hamiltons ("Mercedes") samierinājās ar 14.vietu.

Leklērs saglabā drošu vadību kopvērtējumā, kur pēc četriem posmiem un viena sprinta iekrājis kopumā 86 punktus, Verstapens ar 59 punktiem ir otrais, 54 punktus guvis Peress, bet 49 punkti ir Raselam. Konstruktoru kausā "Ferrari" ir līdere ar 124 punktiem, par 11 punktiem apsteidzot "Red Bull".

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.