Verstapens uzvar F-1 pirmajās sprinta sacensībās un iegūst "pole position" Lielbritānijas "Grand Prix"

Nozare.lv | 18.07.2021

Pasaules čempionāta līderis nīderlandietis Makss Verstapens sestdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta desmitā posma - Lielbritānijas "Grand Prix" - sprinta sacensībās un ieguva "pole position" Lielbritānijas "Grand Prix".

"Red Bull" pilots 100 kilometru distancē jeb apmēram trešdaļā no ierastajām sacīkstēm finišēja pirmais, apsteidzot abus "Mercedes" pilotus pasaules čempionu britu braucēju Lūisu Hamiltonu un somu Valteri Botasu par attiecīgi1,430 un 7,502 sekundēm.

Verstapens nedēļas nogali uzsāka ar 32 punktu pārsvaru pār Hamiltonu, kurš svētdien cer iegūt astoto Lielbritānijas "Grand Prix" uzvarētāja titulu.

"Mēs sīvi cīnījāmies viens ar otru, un riepas ļoti karsa," sacīja Verstapens, kurš ieguva trīs punktus par uzvaru, Hamiltonam nopelnot divus, bet Botasam - vienu.

"Priecājos, ka esmu ieguvis trīs punktus, un ir dīvaini, ka esmu ieguvis arī "pole position", taču mēs to ņemsim," piebilda holandietis.

Hamiltons sprintu sāka ar pirmo numuru, ko piektdien bija nopelnījis kvalifikācijā.

Viņš tomēr atzina, ka svētdien aptuveni 90 000 līdzjutēju priekšā viņu gaida sīva cīņa par 99.uzvaru karjerā.

"Pirmkārt, ļaujiet man pateikt paldies faniem, viņu enerģija ir brīnišķīga," viņš teica. "Es šodien atdevu visus spēkus, tikai žēl, ka nevarēju viņiem uzvarēt. Rīt mēs atkal cīnīsimies, bet "Red Bull" vienkārši ir tik spēcīgi."

Ceturto vietu kvalifikācijā ieņēma "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, piekto un sesto - abi "McLaren" piloti - attiecīgi Lendo Noriss un Daniels Rikjardo, septītais bija pasaules eksčempions spānis Fernando Alonso ("Alpine"), astotais - vēl viens pasaules eksčempions - vācietis Sebastians Fetels ("Aston Martin"). Devītais finišēja Džordžs Rasels no "Williams", desmitais - Estebans Okons ("Alpine").

Pēdējo vietu ieņēma kopvērtējuma trešās vietas īpašnieks Serhio Peress no "Red Bull", kurš nefinišēja. Viņa automašīna sagriezās pēdējā aplī, izlidodama no trases, un turpināt sacensības vairs nebija iespējams.

Savukārt jau pēc sacīkstēm triju vietu sods par viņa lomu incidentā sestajā līkumā tika piešķirts Raselam, kurš tādējādi sacensības sāks no 12.vietas.

Sestdienas sprinta kvalifikācijas brauciens bija pirmais no trim šogad plānotajiem. Vēl viens notiks Itālijas "Grand Prix" septembrī, bet trešās sacensības vēl jāapstiprina.

Jau ziņots, ka Verstapens sestdien Silverstounā izcīnīja uzvaru arī otrajos treniņbraucienos.

Trijos posmos ar sprinta sacensībām otrais treniņbrauciens neko neizšķir, pildot vien treniņu funkciju.

Verstapens uzvarēja, 5,891 kilometru garo apli veicot minūtē un 29,902 sekundēs, bet 17 apļu sprinta sacensības pirmajā pozīcijā vienalga sāka Hamiltons, kurš otrajos treniņbraucienos ieņēma vien astoto vietu, līderim zaudējot1,229 sekundes.

Verstapenam sekoja abas "Ferrari" automašīnas, Šarlam Leklēram atpaliekot par 0,375 sekundēm, bet Karlosam Sainsam - par 0,605 sekundēm.

"Mercedes" otrais pilots soms Valteri Botass ierindojās devītajā vietā.

Ceturto vietu ieņēma Estebans Okons ("Alpine"), bet Vertapena komandas biedrs Serhio Peress apsteidza divas "McLaren" automašīnas, sestajā vietā ierindojoties britam Lendo Norisam un septītajā - austrālietim Danielam Rikjardo.

Vēl viens britu braucējs Džordžs Rasels no "Williams" finišēja augstajā 11.vietā. Viņš sprinta sacensības uzsāks astotajā pozīcijā.

Milzīgs līdzjutēju pulks drīkst apmeklēt izpārdotās sacensības Silverstonas trasē, un tas notiks pirmoreiz kopš Covid-19 pandēmijas sākuma.

Jau ziņots arī, ka piektdien Lūiss Hamiltons no "Mercedes" komandas izcīnīja uzvaru sprinta kvalifikācijā, kas viņam ļāva sestdien no pirmās starta vietas sākt F-1 vēsturē pirmo sprinta sacīksti, kurā tiks noteikta arī starta kārtība svētdien gaidāmajai Lielās balvas izcīņai.

Mājinieks trasi veica vienā minūtē un 26,134 sekundēs, bet par 0,075 sekundēm atpalika "Red Bull" komandu pārstāvošais meistarsacīkšu līderis Makss Verstapens.

Trešais ātrākais bija Hamiltona komandas biedrs soms Valteri Botass, kurš savam kolēģim zaudēja 0,194 sekundes, bet vairāk nekā pussekundi atpalika Leklērs ("Ferrari"). "Red Bull" otrs pilots Serhio Peress bija piektais.

Pirms tam norisinājās treniņbraucienu pirmā sesija, kurā ātrākais bija Verstapens.

Pēc deviņiem posmiem un Lielbritānijas "Lielās balvas" sprinta sacensībām kopvērtējuma līderis ar 185 punktiem ir Verstapens, bet Hamiltons viņam zaudē 33 punktus. 104 punktus iekrājis trešajā vietā esošais Peress, bet par trim mazāk ir Lendo Norisam no "McLaren".

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandas biedrs Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Verstapens no "Red Bull" komandas.

Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).