Verstapens finišē pirmais Mehiko "Grand Prix" un kļūst par vienā sezonā uzvarām bagātāko pilotu

Nozare.lv | 31.10.2022

Divkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions, "Red Bull" pilots Makss Verstapens svētdien izcīnīja uzvaru sezonas 20.posmā - Meksikas "Grand Prix".

Verstapens un "Red Bull" komanda jau iepriekšējos posmos bija nodrošinājuši sev 2022.gada čempiontitulus. Tagad viņš sasniedzis rekordu vienā sezonā izcīnītajās uzvarās (14) un iekrātajos punktos (416).

Nīderlandietis sacīksti sāka no pirmās vietas un izcīnīja drošu uzvaru, otrais finišēja "Mercedes" britu pilots Lūiss Hamiltons, bet trešais bija mājinieku favorīts un Verstapena komandas biedrs Serhio Peress.

Aiz pirmā trijnieka palika Hamiltona komandas biedrs Džordžs Rasels, kurš šajā sacīkstē uzrādīja ātrāko apļa laiku. Vadošo sešinieku noslēdza abi "Ferrari" piloti Karloss Sainss juniors un Šarls Leklērs.

Divus posmus pirms sezonas beigām Verstapenam ir 416 punkti, otrais ar 280 punktiem ir Peress, kurš par pieciem punktiem apsteidz Leklēru.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi. 13.novembrī notiks posms Sanpaulu, Brazīlijā, bet nedēļu vēlāk būs sacīkste Apvienot Arābu Emirātu galvaspilsētā Abū Dabī.

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.