Svētdien ātrs vasaras autosprinta čempionāta posms Biķerniekos
Svētdien, 12. jūnijā Rīgā, Biķernieku trasē tiks aizvadīts Latvijas vasaras autosprinta čempionāta otrais posms. Trases konfigurācija liecina, ka sacīkste būs ātra, kas sportistiem liks cītīgi piestrādāt pie treniņiem un tehnikas gatavošanas. Pēc aizvadīta viena treniņa pagājušajā nedēļā otrie treniņi notiks trešdien vakarā. Pirmā posma čempionāta klašu uzvarētāji – Imants Firsts (1800 klase), Jānis Ivanovskis (2500 klase) un Andris Slava (2500+ klase).
Biķerniekos vasaras autosprinta dalībniekiem būs jāaizvada cīņa tā sauktajā trases ovālā, kas šī čempionāta dalībniekiem būs pilnīgs jaunums. Apļa sākums izvietots, tradicionāli, Biķernieku šosejas apļa starta un finiša taisnē. Sprinta trase turpinās caur leģendārajiem pirmajiem trases pagriezieniem, kas sprinta braucējiem ir labi pazīstami jau no iepriekšējām sacīkstēm. Taču, ja līdz šim dalībnieki drīz pēc šiem pagriezieniem devās kartinga trases virzienā, tad šoreiz tiks izmantota meža taisne, kurā būs izvietoti arī slāpētāji. Trase turpināsies pa šosejas ovāla maršrutu, atgriežoties starta/finiša taisnē, kur vēl neliels slāpējošs pagrieziens un arī apļa finišs.
Sacensību formātā izmaiņas nav paredzētas – dalībniekiem, kā līdz šim, jāveic divi braucieni. Atgādinām, ka pirmajā posmā 333 trasē uzvaru 1800 klasē uzvarēja Imants Firsts, aiz sevis atstājot savus galvenos konkurentus Jāni Skujiņu un Andri Slišānu. 2500 klasē labākais bija Jānis Ivanovskis, pārspējot Vilni Haferbergu un Aigaru Tīdmani. Savukārt 2500+ klasē labākais bija Andris Slava, kuram sekoja Daniels Baltais un Zintis Dāvidsons.
Pirmais posms atklāja, ka visās čempionāta ieskaites klasēs cīņa par uzvaru bija ļoti sīva. Būs aizraujoši vērot, vai un kā mainīsies spēku samēri, no izteikti tehniskas trases konfigurācijas pārejot uz visa ātru cīņu vietu.
Sacensību dienas plāns paredz, ka sacensību pirmais brauciens Biķerniekos sāksies 12:00, bet līdz tam dalībnieki būs veikuši reģistrāciju, tehnisko kontroli un treniņu apli.
LASI VĒL
- Autoceļu lietošanas nodevas kravas transportam no janvāra vēl nepaaugstinās (+ VIDEO)
- Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)
- Rīt TV un interneta tiešraidē paziņos Latvijas Gada auto 2026 uzvarētājus, atklāti finālistu auto nominācijās (+ VIDEO)
- Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO)
- Notverts Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš uz auto uzlīmēja simbolu “Z” burta formā (+ VIDEO)
- Dzērājšoferim konfiscētu "Ferrari" izsolē pārdod par 176 tūkstošiem eiro (+ VIDEO)
- Šoreiz par degvielas uzpildes ātrumu - 800 kilometriem pietiek ar 1,5 minūti (+ VIDEO)
- Tuvojas elektrisks Volkswagen T Cross (+ VIDEO)
- TV Auto ziņas dosies ziemas labdarības reisā (+ VIDEO)
- Lai samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem, EK plāno sākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu (+ VIDEO)
