Rosbergs izmanto Hamiltona kļūdu un tiek pie savas septītās uzvaras šosezon
Vācijas pilots Niko Rosbergs no "Mercedes" komandas svētdien Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 14.posma - Itālijas "Grand Prix" - sacensībās, tiekot pie sava septītā panākuma šosezon.
Otrajā vietā aiz Rosberga tikmēr ierindojās viņa komandas biedrs Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vācietis Sebastjans Fetels no "Ferrari".
Lielu lomu šajās sacensībās nospēlēja vājais Hamiltona starts. Sestdienas kvalifikācijas sacensību uzvarētājs jau pašā sacīkstes sākumā atkrita uz sesto vietu, taču diezgan ātri iepriekšējo divu sezonu pasaules čempions spēja aizcīnīties līdz otrajai vieta. Tiesa, savu komandas biedru brits tā arī nepanāca.
Pats Rosbergs šo sacīksti aizvadīja ļoti pārliecinoši, jo tās laikā tā arī neradās šaubu par uzvarētāju, bet Hamiltonu viņš finišā apsteidza par nedaudz vairāk kā 15 sekundēm.
Viņiem sekoja Fetels, bet uzreiz aiz pirmā trijnieka bija pieredzējušais soms Kimi Reikenens ("Ferrari") un austrālietis Daniels Rikjardo ("Red Bull"). Tikmēr pirmo sešinieku noslēdza "Williams" pilots Valteri Botass no Somijas.
Savukārt septītais bija Nīderlandes braucējs Makss Verstapens ("Red Bull"), kuram sekoja meksikānis Serhio Peress ("Force India") un pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa ("Williams"), kuram šī ir noslēdzošā sezona F-1 čempionātā. Tikmēr desmitais bija vācietis Niko Hilkenbergs ("Force India").
Pasaules čempionāta kopvērtējumā līdera godu joprojām saglabājis Hamiltons, kuram ir 250 punkti, taču no viņa tikai divus punktus tagad atpaliek Rosbergs. 151 punkts savukārt ir Rikjardo kontā, kamēr 143 punktus ieguvis Fetels.
Konstruktoru kausā līdere ar 455 punktiem ir "Mercedes", kam ar 274 punktiem seko "Red Bull". Tikmēr 252 punkti ir "Ferrari" rēķinā.

Foto: Twitter.com
LASI VĒL
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
- Lielais "Latvijas Gada auto 2027" testa brauciens (+ VIDEO)
- Ķīnas ķirši. Pirmais brauciens ar jaunāko Chery krosoveru (+ VIDEO)
- Valsts policija piektdien sāks plašus reidus (+ VIDEO)
- Labs iesācējam, tīkams visiem. Motocikls Triumph Scrambler 400 XC (+ VIDEO)
