Pirmajā Pasaules kausa rallijreida posmā Itālijā triumfē ekipāža no Brazīlijas

Pagājušajā nedēļas nogalē no 15. līdz 17.martam Itālijā, Pordenones apgabalā 20. reizi norisinājās rallijreids „Italian Baja”. Sīvā konkurencē starp 122 spēkratiem – 83 ekipāžas automašīnu klasē, 39 ekipāžas motociklu klasē, uzvaras laurus automašīnu klasē plūca Reinaldo Varela no Brazīlijas un motociklu klasē – Alesandro Ruoso no Itālijas.
Šajās sacensībās starptautiskā komanda no Latvijas „RE Autoclub” piedalījās ar ekipāžu no Krievijas – Aleksandru Terentjevu un Aleksandru Terentjevu junioru, kuri kopvērtējumā ieņēma 24.vietu, bet savā – standarta automobiļu klasē – 7.vietu. Terentjevu ekipāžai ir ilga pieredze rallijreidos - piedalījušies gan Krievijas rallijreida čempionāta posmos, gan pērnā gada FIA Pasaules kausa posmos. Viņi startējuši arī Argentīnas, Čīles un Peru ceļos notikušajā 2012.gada Dakāras rallijreidā.
Šogad, sacensību organizatori bija izvēlējušies stipri līdzīgu sacensību distanci kā pērnajā gadā – upes gultnes, līkumi, grants ceļi, asas bedres. Organizatori, nepārtrauktu lietavu dēļ, bija spiesti pārcelt un atcelt dažus sacensību ātrumposmu ceļa posmus dalībnieku drošības apsvērumu dēļ.
„RE Autoclub” direktors Roberts Elbakjans: "Prieks par mūsu komandas sportistiem – Aleksandru Terentjevu un Aleksandru Terentjevu Jr., kuram, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad veicās ļoti labi - 7.vieta savā klasē un 23.vieta kopvērtējumā no vairāk kā 60 sportistiem. Augstākais rezultāts Terentjevu ekipāžai bija pēc sacensību otrās dienas – 3.vieta standarta automobiļu grupā. Diemžēl sacensībās finišējām kā septītie standarta automobiļu klasē, jo tehnisku iemeslu dēļ – noslēdzošās sacensību dienas laikā automašīnas ātrumu pārnesuma kārba neizturēja sacensību lielo slodzi, un tā rezultātā pazuda otrais ātrumkārbas pārnesums."
„RE Autoclub” par nākotnes sacensībām izvirza kā galveno mērķi – startēt visos Krievijas rallijreida čempionāta posmos, lai pēc iespējas labāk sagatavotu automašīnas lielajam maratonrallijam „Dakar 2014”.
Kopvērtējuma rezultāti FIA Pasaules kausa rallijreida pirmajā posmā
1. Reinaldo Varels (Brazīlija)/ Gustāvo Gugliemins (Brazīlija) (Overdrive racing) 3:42`11
2. Kšištofs Holovčiks (Polija)/ Andreas Šulcs (Vācija) (Mini all4racing) 3:42`23
3. Žans Lui Šlesers (Francija)/ Konstantīns Žiļcovs (Krievija) („Schlesser Original”) 3:49`45
Kopvērtējuma rezultāti FIM Pasaules kauss motociklu klasē pirmajā posmā
1. Alesandro Ruoso (Itālija) ( Offroadmotors Fox shox team) 3:33`15
2. Stefans Peterhansels (Francija) (Yamaha motor France) 3:34`22
3. Alesandro Botturi (Itālija) 3:38`10
LASI VĒL
- Aizturot pārkāpēju, policija Lielbritānijā spiesta izmantot bīstamu paņēmienu (+ VIDEO)
- Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests svin 160 jubileju (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Izmēģinām jauno VW Transporter PanAmericana (+ VIDEO)
- Kāpēc elektromobilim nepieciešams siltumsūknis? (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Unikālais Mercedes-Benz All Terrain dīzeļhibrīds (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Kāds ir jaunais Škoda Kodiaq RS? (+ VIDEO)
- Ministrs uzdod pārtraukt līgumu slēgšanu par vēja parku attīstīšanu “Latvijas valsts mežu” zemēs (+ VIDEO)
- 500 km no Zilupes līdz Liepājai – divi vīri ar velosipēdiem šķērso Latviju (+ VIDEO)
- Eiropas tūres ietvaros popularizē Neste MY atjaunīgo degvielu (+ VIDEO)
- Jo trakāk, jo labāk - Lasvegasas Rat Rod šovs (+ VIDEO)