Peress F-1 sacensību Singapūras "Grand Prix" izcīna savu ceturto uzvaru karjerā

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1
Nozare.lv | 02.10.2022

"Red Bull" pilots Serhio Peress svētdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Singapūras "Grand Prix" posmā, izcīnot sezonā otro un karjerā ceturto uzvaru.

Peress par 7,595 sekundēm apsteidza kvalifikācijas uzvarētāju "Ferrari" pilotu Šarlu Leklēru un par 15,305 sekundēm - otru "Ferrari" pilotu Karlosu Sainsu.

"Tas noteikti bija mans labākais sniegums. Es kontrolēju sacīkstes," Peress teica pēcsacensību intervijā. "Pēdējie trīs apļi bija tik intensīvi. Es šodien atdevu sevi visu."

"Sliktais starts mūs atgrūda atpakaļ, un pēc tam tās bija patiešām grūtas sacensības," par otro vietu teica "pole position" īpašnieks Leklērs.

Galvenais titula kandidāts nīderlandietis Makss Verstapens ieņēma septīto vietu, no uzvarētāja atpaliekot 63,825 sekundes. Viņš vēl nevar sevi dēvēt par divkārtēju pasaules čempionu.

Pēc komandas kļūdas kvalifikācijā, kurā viņš ieņēma astoto vietu, viņam Singapūrā izdevās pakāpties līdz piektajai vietai, taču braukšanas kļūmes dēļ nācās atkāpties uz septīto vietu.

Ceturtajā vietā ierindojās Lendo Noriss no "McLaren", piektajā - viņa komandasbiedrs Daniels Rikjardo, bet sestajā - Lenss Strols no "Aston Martin".

Septiņkārtējais pasaulues čempions brits Luiss Hamiltons ieņēma devīto vietu, piekāpjoties vēl vienam pasaules eksčempionam vācietim Sebastianam Fetelam.

Tomēr rezultāti vēl var mainīties, jo sacīkšu stjuarti izmeklē Peresa iespējamo ar drošības automašīnu saistīto pārkāpumu.

Sacensībās netika nobraukts paredzētais 61 aplis, tām beidzoties pēc divām stundām laika apstākļu un vairākkārtīgas drošības mašīnas došanās trasē dēļ.

Sacensību sākums pēc spēcīga lietus tika aizkavēts par stundu, un trase vēl nebija pilnībā izžuvusi, kad sākās sacīkstes, visiem braucējiem vispirms izmantojot vidējās cietības riepas.

Peress pirmais iebrauca pirmajā līkumā, apsteidzot Leklēru, bet Sainss pacēlās uz trešo vietu, apsteidzot Hamiltona "Mercedes".

Verstapens pēc pirmā apļa bija zaudējis četras vietas un ieņēma 12.vietu, bet Fetels ar savu "Aston Martin" pacēlās par piecām vietām uz astoto.

Peress un Leklērs izrāvās vadībā un finišēja pirmajās divās vietās.

Sešiem braucējiem nācās izstāties dažādu iemeslu dēļ, tostarp "Alpine" pārstāvošajam pasaules eksčempionam Fernando Alonso, kurš aizvadīja rekorda vērto 350. "Grand Prix", kas ir par vienu vairāk nekā bijušajai somu izcilībai Kimi Reikenenam.

Hamiltona cerības uz goda pjedestāla beidzās 33.aplī, kad viņš ietriecās norobežojumā, taču pēc vēl vienas kļūdas spēja turpināt sacīkstes un finišēt devītajā vietā.

Leklērs kā pirmais pitstopā pārgāja uz sausā laika riepām, pārējiem viņam ātri sekojot. Savukārt Verstapena ambīcijas uz goda pjedestālu beidzās pēc nesekmīga Norisa apdzīšanas mēģinājuma un liekas iegriešanās boksos.

Cīņā par uzvaru Leklērs mēģināja apdzīt Peresu, taču meksikānis izturēja un tagad gaida stjuartu spriedumu.

Pēc 17 no 22 posmiem Verstapenam kopvērtējumā ir 341 punkts. 237 punkti ir Leklēram, bet turpat ir Peress ar 235 punktiem, viņiem ar 203 punktiem sekojot Džordžam Raselam ("Mercedes").

Konstruktoru kausā līdere ar 576 punktiem ir "Red Bull", otrajā vietā ar 439 punktiem ir "Ferrari", bet trešajā - ar 373 punktiem - "Mercedes".

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.
 

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1