Minirallijā “Karosta” spraigas cīņas ar pārsteigumiem bagāto trasi

Minirallijs | 18.09.2022

Ar laika apstākļu mestiem izaicinājumiem noslēdzies ERST Finance kausa izcīņas 4.posms minirallijs “Karosta 2022”. 124 ekipāžu konkurencē uzvaru izcīnīja Ata Gromova/Kristera Blūma ekipāža.

Vairākas dienas ilgstošais lietus izmērcēja gan grants ātrumposmu Vērgales pusē, gan padarīja slidenas atsevišķas vietas arī Karostas un Cimdenieku ātrumposmos. Sacensībās startēja 124 ekipāžas, taču līdz finišam spēja nokļūt tikai 91 – sarežģītā trase bija prasīga gan pret tehniku, gan pašu braucēju meistarību, kad gan salijušie trases posmi kļuva izteikti slideni, gan uz asfalta seguma iznestās smiltis un akmeņi prasīja braucējiem īpašu uzmanību un piesardzību, lai noturētos uz ceļa. Ne tik labvēlīgi laika apstākļi izvērsās ātrumlaivu sacensību norisei – negaidīti izmainoties laika prognozei un saceļoties stipram vējam, sacensības drošības apsvērumu dēļ tika atceltas.

Absolūti ātrākie minirallijā “Karosta 2022” bija Open 4WD klases braucēji – uzvaru izcīnīja Atis Gromovs/Kristers Blūms ar Mitsubishi Lancer EVO X, atstājot aiz sevis vietējos braucējus Miku Ķenavu/Gundaru Berķi un Intaru Rezakovu/Elviju Zebuliņu.

1600 klases ieskaitē uzvaru izcīnīja Andris Neilands/Edgars Peterlevics ar Honda Civic, otrie Atis Līcis/Māris Rode ar VAZ 2108, aiz sevis atstājot Jāni Jansonu/Agni Bērziņu ar Peugeot.

2000 klases ieskaitē uzvarēja Madars Dīriņš ar stūrmani Gintu Lasmani, aiz sevis atstājot Raivo Ozoliņu/Edgaru Poriņu, savukārt trešie – Viktors Ellers/ Kristaps Volkovskis – visas šīs klases līderu ekipāžas startēja ar Hondām.

2WD ieskaitē visā sacensību garumā stabili ātrākais bija Gvido Rozenblūms ar stūrmani Induli Kalniņu, taču, konkurentiem iesniedzot protestu ar tam sekojošu komisāra lēmums piešķirt vienas minūtes sodu uz pirmo pozīciju pacēla Kristapu Laipnieku/Kārli Jansonu, kamēr vietu uz otrā pjedestāla pakāpiena izcīnīja Ģirts Vītiņš/ Daniels Jānis Justs, atstājot trešajā pozīcijā Kristapu Skuju/Arti Kļavu. Rozenblūma/ Kalniņa ekipāža līdz ar to atkrita uz piekto vietu. Šīs klases BMW hegemoniju izjauca rozā Fiat Multipla, pie kuras stūres sēdās video blogeris Roberts Vītols, kura stūrmanis bija neviens cits kā Mārtiņš Sesks.

2WD Rookie klasē, kurā startē minirallijā pirmo sezonu braucošie dalībnieki ar vientilta piedziņas automašīnām, uzvaru izcīnīja Armands Keišs/Jānis Šnikvalds, otrajā un trešajā vietā atstājot divas liepājnieku ekipāžas – Gunvaldi Vēsmiņu/Andri Skrebeli un Jāni Piķi/Gunti Štālu – visi startēja ar BMW automašīnām.

4WD klasē, kuras dalībnieki iecienījuši pilnpiedziņas Audi, uz goda pjedestāla kāpa Māris Egle/Kristaps Dreimanis, Raimonds Dūcis/Elvis Špehts un Gatis Ābelītis/Indulis Sloka. 4WD+ klasē uzvaru izcīnīja Raivis Balodis/Ģirts Kārkliņš, bet otrajā vietā, teju minūti zaudējot Cimdenieku ātrumposmā pēc apvelšanās uz jumta šīs klases favorīts trīskārtējais minirallija “Karosta”  uzvarētājs Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš. Trešie – Aigars Valukevics/Krists Umulis.

4WD Rookie klasē, kurā startē minirallijā pirmo sezonu braucošie dalībnieki ar pilnpiedziņas automašīnām, pirmajā trijniekā tikai ar Subaru startējošas ekipāžas – ātrākie Rihards Broničs/Mārcis Grinciuns, aiz viņiem Jānis Līde/Livita Līde un Ivars Cekuls/Māris Cekuls.

Atraktīvajā Bagiju klasē uzvaru izcīnīja Rinalds Ranka/Jānis Vējiņš , atsājot otrajā vietā Robertu Veismani/Paulu Gereišu un trešajā – Rolandu Puravu/Kristapu Krastiņu.

Sacensībās piedalījās arī dalībnieki ar sporta automašīnām, daļa no kuriem izmantoja miniralliju “Karosta 2022” kā treniņu pirms nākamajā dienā gaidāmā rallijsprinta “Vecpils”. 2WD klases ieskaitē uzvarēja Arvis ĀBOLIŅŠ/Artūrs Vilciņš ar BMW325 ar Ford Puma, savukārt 4WD klases ieskaitē – Atis Gromovs/Kristers Blūms ar Mitsubishi Lancer Evo X.

Ātrākais no junioriem bija ar Latvijas licenci startējošais beļģis Thomas Martens, savukārt komandu ieskaitē uzvaru izcīnīja BLAST.LV rallija komanda.

Sacensību starts un apbalvošana notika jaunveidotajā Karostas kultūrvietā “Atmodas dārzs”, kur tika piedāvāta arī plaša atpūtas programma ar stikla mākslai veltītu izstādi, konkursiem, radošām aktivitātēm, retro auto ekspozīciju un dienas noslēgumā – mūzikas vakaru DJ Jan vadībā.

Nedēļas nogale turpināsies svētdien, 18.septembrī, kad autosporta līdzjutēju aprindās par Baltijas pērli dēvētajā Vecpilī notiks Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas 3.posms “Vecpils 2022”. Sacensību  atklāšana un starts pie Vecpils pamatskolas pulksten 13.00, bet sacensību noslēgums un apbalvošana pulksten 18.30.

18.septembrī  Kalvenes pagastā no pulksten 12.00 līdz 15.30 satiksmei slēgs autoceļu V1275 (Kalvene-Rudbārži) posmā no Kalvenes līdz V1295 un autoceļu V1295 posmā no šosejas A9 līdz V1275. Vecpils pagastā no 13.00 līdz 17.30  tiks slēgts autoceļš V1196 posmā no Vecpils līdz Stroķacij un V1197 posmā no Stroķacs līdz Mazilmājai.

Rallijsprinta ātrumposmu kartes publicētas sacensību interneta vietnē rallijs.eu, kā arī sociālajos tīklos.

Sacensības rīko Ātruma festivāla “Kurzeme” un Saldus rallija rīkotāju apvienotā komanda. Sacensības atbalsta Liepājas valstspilsēta un Dienvidkurzemes novads, ERST Finance, BLAST.LV, autonoma SIXT, Liepājas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.