Leklērs ātrākais Singapūras "Grand Prix" kvalifikācijā

Nozare.lv | 02.10.2022

"Ferrari" pilots Šarls Leklērs sestdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 17.posma - Singapūras "Grand Prix" - kvalifikācijā un svētdien galveno sacīksti sāks no pirmās pozīcijās.

Leklērs ātrāko apli 5,063 kilometrus garajā trasē veica minūtē un 49,412 sekundēs un nodrošināja sev pirmo starta vietu svētdien gaidāmajā sacīkstē.

Otrajā vietā ierindojās "Red Bull" pilots Serhio Peress, kurš atpalika no Leklēra vien 0,022 sekundes, bet trešais ātrākais bija Lūiss Hamiltons ("Mercedes").

Ārpus labāko trijnieka palika Leklēra komandas biedrs Karloss Sainss, kuram sekoja Fernando Alonso ("Alpine") un Lando Noriss ("McLaren"). Septītajā vietā ierindojās Pjērs Gaslī ("AlphaTauri"), bet astotais ātrākais bija pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Makss Verstapens ("Red Bull").

Devīto vietu ieņēma Kevins Magnusens ("Haas"), kamēr labāko desmitnieku noslēdza Juki Cunoda ("AlphaTauri").

Kvalifikācijas pirmajā kārtā izstājās Nikolass Latifi, Aleksandrs Albons (abi - "Williams"), Estebans Okons ("Alpine"), Daniels Rikjardo ("McLaren") un un Valteri Botass ("Alfa Romeo"), kamēr otrajā kārtā izstājās Džou Guaņjui ("Alfa Romeo"), Sebastians Fetels, Lenss Strols (abi - "Aston Martin"), Miks Šūmahers ("Haas") un Džordžs Rasels ("Mercedes").

Pēc 16 no 22 posmiem kopvērtējumā Verstapenam ir 335 punkti, bet par 116 punktiem mazāk jeb 219 punkti ir Leklēram. Turpat netālu ir Peress ar 210 punktiem un Rasels ar 203 punktiem.

Konstruktoru kausā līdere ar 545 punktiem ir "Red Bull", otrajā vietā ar 406 punktiem ir "Ferrari", bet trešajā - ar 371 punktu "Mercedes".

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.