Latvijas autokrosa čempionātu ar uzvarām sāk favorīti
Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Smiltenē, Tepera trasē ar uzvaru sākuši klašu favorīti un divi no pieciem pērnā gada Latvijas čempioniem.
Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Smiltenē, Tepera trasē ar uzvaru sākuši klašu favorīti un divi no pieciem pērnā gada Latvijas čempioniem – Andis Kļava (1600), Agri Brediks (Open), kā arī Juris Spīķis (2000 Super), Audrjus Pilipavičs (VAZ Klasika) un Beate Klipa (B600). Tomēr prognozēto favorītu ceļš uz uzvarām daļā gadījumu nebija vienkāršs.

Foto: Publicitātes foto
Viskuplāk pārstāvētajā 2000 Super klasē dienas gaitā līderpozīcijās nostiprinājās Juris Spīķis (Rīga, SK EOS), finālā gūstot pārliecinošu uzvaru. Tiesa, uzvara nebija pašsaprotama, jo sākotnēji labu tempu bija uzņēmuši pērnie līderi Ritvars Zobens un Jānis Miščenko, kā arī debitants Rihards Dainis. Savukārt pats Spīķis rīta laika kontroles braucienos piedzīvoja pusass defektu, kas lika cīnīties no pēdējām vietām. Tomēr Miščenko mocījās ar tehnikas defektiem, Zobens zaudēja tempu, bet Daiņa sensacionālo sniegumu postīja ātrumkārbas defekti.
Pjedestāla pozīcijas guva Zobens un pārsteidzoši arī Mārtiņš Starks, kurš fināla pirmajos apļos pēc neveiksmīga starta bija vienā no pēdējām pozīcijām. Vairākas skaistas apdzīšanas ļāva pakāpties uz trešo vietu.

Foto: Publicitātes foto
1600 klasē pērnais čempions Andis Kļava pārliecinoši soļoja pretī uzvarai, jo vairāk tāpēc, ka galvenie sāncenši piedzīvoja neveiksmes. Andis Vanters šķita konkurents, kā visu pagājušo gadu, taču tehnikas problēmas lika Andim startēt no zemākām vietām finālā, kas neļāva noķert Kļavu. Tika gūta otrā vieta. Šo pozīciju valmierietis sasniedza pēc lieliska debitanta Rūdolfa Bogena brauciena finālā, kad ilgu laiku viņš atradās otrajā vietā. Ātrumkārbas defekts neļāva krosa debijas sacīksti noslēgt uz pjedestāla. Trešais – lietuvietis Giedrjus Stonis.

Foto: Publicitātes foto
Open klasē Agris Brediks bija neaizsniedzams sekotājiem – uzvaras visos braucienos, arī finālā. Otro vietu aiz pērnā čempiona guva vicečempions – smagā cīņā pozīciju lietuvietim Darjusam Tamašauskam atņēma Jānis Kozlovskis. Tamašausks pēc abu cīņas drīz izstājās, bet trešo vietu pēdējā aplī izrāva Lietuvas braucējs Arturs Navicks, pārspējot Edvīnu Strēli.
VAZ Klasika klasē pārliecinoša uzvara favorītam lietuvietim Audrjum Pilipavičam, lai gan sīvu pretestību izrādīja viņa tautietis Tads Viliūšis, kurš gan pēc ietriekšanās trases apmalē izstājās. Otro vietu guva Edijs Zimza, bet pēc sarežģītas dienas uz pjedestāla kāpa arī Arnis Odiņš. Pērnais čempions Imants Kolomenskis sezonu sāka neveiksmīgi – salauzta gan ātrumkārba, gan motors.
B600 klase sarūpēja pārsteigumu finālā. Dienas garumā dominēja Kaspars Bumbiers, taču fināla vidū viņa bagijam lūza pusass, kā rezultātā čempions zaudēja ātrumu. To izmantoja Beate Klipa, kura tobrīd aizstāvējās no Valtera Zīverta uzbrukumiem. Klipa un arī Zīverts pabrauca Bumbieram garām, gūstot pirmās divas vietas. Konkurentu neveiksmes izmantoja arī igaunis Keivo Koivs, sasniedzot trešo pozīciju.

Foto: Publicitātes foto
Baltijas čempionāta Buggy 1600 klasē dienas gaitā ātrākie šķita lietuvieši Tautvids Urba un Ričards Lepšis. Viņi soļoja pjedestāla virzienā, līdz abi savā starpā saskrējās pēdējā kvalifikācijas braucienā. Sabojātās fināla starta vietas deva priekšrocības latviešiem Mārim Līcim un Ervinam Grencim, kuri guva dubultuzvaru, bet trešais bija lietuvietis Tomass Zavarskis.
D12 klasē pārliecinošs dienas līderis bija Andris Jurciņš, sasniedzot uzvaru. Otro vietu, par spīti tehnikas problēmām kvalifikācijā, sasniedza Bruno Leimanis, apsteidzot Aldi Grantiņu.

Foto: Publicitātes foto
Latvijas krosa tipa sacensību seriāli sāk uzņemt apgriezienus. Jau šonedēļ startēs LAF Folkreisa Vasaras kauss, bet galvenais notikums būs Reiņa Nitiša debija pasaules rallijkrosa čempionātā SuperCar klasē Portugālē. Maija vidū Baltijas autokrosa čempionāta posms turpināsies Lietuvā, bet maija otrajā pusē Eiropas autokrosa čempionāta posms atkal iegriezīsies Mūsas trasē Bauskā.

Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- Kas ir Aprilia Tuono 457 cena no 6 800 EUR par 457 cm3, 47,6 ZS un 175 kg! (+ VIDEO)
- Kas ir MP Korado Supermaxi no 1 750 EUR par 49 cm3, 2,68ZS un 68 kg (+ VIDEO)
- Kas ir Voge DS900X cena 9 490 EUR par 895 cm3, 93,8 ZS un 238 kg (+ VIDEO)
- Audi Nuvolari superauto, ko izgatavos tikai 499 eksemplāros (+ VIDEO)
- Pie Berģu Mūzikas un mākslas skolas pēc izkāpšanas no autobusa notriekts bērns (+ VIDEO)
- Vīrietis ar bērnu uz kvadracikla bēg no policijas Bauskā (+ VIDEO)
- Vispirms bija cena. Ko par savām automašīnām saka MG īpašnieki (+ VIDEO)
- Elektrisku vai pa pusei? Pirmais brauciens ar jauno Lexus ES (+ VIDEO)
- Kas ir Ducati Panigale V2 no 20 870 EUR par 900 cm3, 120 ZS, 176 kg (+ VIDEO)
- Pēc 25 gadu prombūtnes atgriežas Honda Prelude kupeja (+ VIDEO)
