Ingum Beļakovam pirmais pjedestāls auto šosejas čempionātā
8.jūlijā Biķernieku trasē norisinājās Latvijas un Baltijas auto šosejas čempionāta 3.posms, kurā LMT AA sportists Ingus Beļakovs izcīnīja 3. vietu Kumho Challenge Super 1600 klasē un pirmo reizi savā auto šosejas braucēja karjerā kāpa uz sacensību goda pjedestāla
Jau pēc pirmā treniņbrauciena Ingus ieņēma 4.vietu, ko nākamajā viņam izdevās uzlabot par vienu vietu. Trešā pozīcija tika noturēta kvalifikācijas braucienā, pēc kura Ingus tikai pussekundi atpalika no tā līdera Ģirta Krūzmaņa. Arī pirmā brauciena finišu Ingus sasniedza trešais. Savukārt sacensību otrajā, pēdējā, braucienā autosportists sīvi cīnījās par 2. vietu, taču pieļāva kļūdu, automašīna sagriezās, un tika pārsista riepa, ko gan mehāniķis boksos ļoti operatīvi nomainīja. Tas ļāva pabeigt sacensības, taču par otro vietu cīņa izpalika.
Tomēr, neskatoties uz neveiksmi otrajā braucienā, kopvērtējumā Ingum izdevās saglabāt vietu starp līderiem, kas norāda uz sportista profesionalitāti.
Dainars Dambergs, LMT AA vadītājs: “Šīs Ingum bija labas sacensības un ir prieks par labo rezultātu. Protams, nedaudz patraucēja problēmas otrajā braucienā, kas izsita no līdzsvara un neļāva vairs cīnīties par otro vietu. Taču jāsaka, ka, neskatoties uz apstākļiem, Ingus parādīja raksturu un nepadevās, kas ir ļoti labs rādītājs viņam kā jaunam sportistam.”
Ingus Beļakovs: “Ar savu rezultātu esmu apmierināts. Vienīgais, protams, kas apbēdina, ir pieļautā kļūda, kuras rezultātā automašīna sagriezās pagriezienā. Riepa bija mīksta un nācās braukt uz boksiem, taču jāsaka, ka arī tā bija laime nelaimē. Ja es nebūtu boksos teicis, lai mehāniķis samaina riepu, visticamāk, sacensības nepabeigtu un pie trešās vietas netiktu. Līdz ar ko viss notika uz labu. Priekšā man vēl ir divi čempionāta posmi, kuros strādāšu, lai uzlabotu rezultātu. Tāpat pirms nākamā posma vēl ir rallijkrosa sacensības, kas arī nedaudz palīdz, gatavojoties čempionātam, un, protams, arī treniņi.”
Arī čempionāta kopvērtējumā Ingus šobrīd ir 3. vietā.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.857 un 95 benzīns 1.617 EUR - 10.3.2026. Nafta cenas no 116 uz 83.7 USD (+ VIDEO)
- Hibrīda krosovers par 25 tūkstošiem. Chery Tiggo 4 apskats (+ VIDEO)
- “Eiropas Dzelzceļa līniju” vadībā nomainījušies 12 cilvēki (+ VIDEO)
- Atsākas ceļu remontdarbu sezona; brīdina par nepietiekamu finansējumu (+ VIDEO)
- Plānots izbūvēt elektrotīkla savienojumu starp Vāciju un Baltijas valstīm (+ VIDEO)
- LPG investē 10 miljonus, lai Rīgas ostā varētu apkalpot tankkuģus ar sašķidrināto propāna gāzi (+ VIDEO)
- Latvijā pieaug degvielas cenas (+ VIDEO)
- Valainis: 200 tūkstoši tonnu degvielas un gāzes rezerves – valsts gatava enerģētikas izaicinājumiem (+ VIDEO)
- Ar ko finālists "Kia EV3" iepaticies "Latvijas Gada auto" žūrijai (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.677 un 95 benzīns 1.617 EUR - 5.3.2026 Straujākais kāpums dīzelim 6 centi (+ VIDEO)
