EMX Open Ukrainā Toms Macuks ceturtais

G. | 30.05.2011

29. maijā Ukrainā notika EMX OPEN Eiropas Čempionāta motokrosā 4. posma fināla braucieni, kurā dalību ņēma Latvijas motobraucēji Niks Apfelbaums (Latvijā pārstāv “MX Sumata – Vilders Team”) un Toms Macuks (Latvijā pārstāv “Rodeo MX Racing Team”). Pēc iepriekšējā posma neveiksmēm ar pārdurtu riepu, beidzot Toms Macuks varēja parādīt spēcīgu konkurenci un Ukrainā divu braucienu summā ierindojās ceturtajā vietā. Nikam Apfelbaumam tik labi neveicās, viņš posmā uzrādīja astoto labāko laiku.

Kā jau ziņojām iepriekš, kvalifikācijā, kas notika sestdien, 28. maijā Toms Macuks piedzīvoja smagu kritienu, tomēr paspēja veikt vienu apli un spēja uzrādīt piekto labāko laiku, bet Niks Apfelbaums bija sestais ātrākais.

Kā komentēja sportisti, trase bija kalnaina, sarežģīta un ātra. Šodien, pirmajā finālbraucienā, Toms Macuks finišēja ceturtais, bet Niks Apfelbaums – sestais.

Otrajā braucienā starts tika dots divas reizes. Pirmā starta laikā ukraiņu motokrosists Mikola Paščinskis iesprūda starta barjerā un sacensību tiesneši braucienu apturēja, paziņojot to kā falšstartu. Toms Macuks šo startu bija paņēmis ideāli. Otro braucienu Macuks uzsāka kā ceturtais. Trīs apļus pirms finiša latvietim izdevās apdzīt baltkrievu sportistu Jevgēniju Tyletski, kurš šobrīd ir kopvērtējuma līderis. Līdz finišam Toms pozīciju noturēja un finišu sasniedza trešais, bet kopvērtējumā sacensībās divu braucienu summā ieņēma 4. vietu. Niks Apfelbaums otrajā braucienā finišēja 12. vietā, līdz ar to posmā ierindojās 8. vietā.

Pēc sacensībām no UEM vadības tika izteikta neapmierinātība par 4. posma organizāciju.

Kopvērtējumā pēc četriem posmiem EMX OPEN Eiropas Čempionāta motokrosā Niks Apfelbaums ir pakāpies uz piekto vietu, bet Toms Macuks uz devīto vietu.

Nākošais EMX OPEN Eiropas Čempionāta motokrosā 5. posms norisināsies Polijā, Olsztyn trasē 30. un 31. jūlijā, kur nolēmuši startēs arī abi latvieši motokrosisti.