Bijušais F-1 čempions Rosbergs kļuvis par "Formula E" investoru
Vācietis Niko Rosbergs, kurš ir 2016.gada Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions, kļuvis par "Formula E" investoru un maijā publiski atrādīs jaunās sezonas mašīnu ar elektrisko piedziņu.
Rosbergs 19.maijā Berlīnē sēdīsies pie otrās paaudzes jeb tā sauktās "Gen2" formulas stūres.
"Esmu ļoti ieinteresēts šajā [elektrisko automašīnu] kustībā, kuras potenciāls pozitīvi ietekmēs mūsu planētu un sabiedrību. Jau sen esmu ticējis "Formulas E" potenciālam, tāpēc pirms kāda laika kļuvu par investoru tajā," norādīja Rosbergs, kurš kļuvis arī par vienu no šī sacensību seriāla akcionāriem.
"Formula E" šogad aizvada savu ceturto sezonu. 2018./19.gadā šim sacensību seriālam pievienosies BMW, bet vēl pēc sezonas - "Porsche" un "Mercedes".
Tieši ar "Mercedes" Rosbergs kļuva par F-1 pasaules čempionu, pirms negaidīti paziņoja par karjera beigām, turklāt ir bijušas runas, ka viņš varētu ieņemt kādu vadošu amatu šīs vienības sastāvā "Formula E" čempionātā.
"Gen2" mašīnām to uzlabotie akumulatori varētu ļaut veikt pilnu sacīkšu distanci bez spēkratu maiņas.
Atšķirībā no F-1 čempionāta "Formulā E" sacīkstes notiek tādās lielās pilsētās kā Romā, Honkongā, Parīzē, Berlīnē un Ņujorkā, kur 15.jūlijā noslēgsies šī sezona.
"Formula E" savu debiju piedzīvoja 2014.gadā.

Foto: Ekrānšāviņš no Twitter.com
LASI VĒL
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
- Lielais "Latvijas Gada auto 2027" testa brauciens (+ VIDEO)
- Ķīnas ķirši. Pirmais brauciens ar jaunāko Chery krosoveru (+ VIDEO)
- Valsts policija piektdien sāks plašus reidus (+ VIDEO)
