Uz apsnigušajiem ceļiem visā Latvijā strādā vairāk nekā 180 ziemas tehnikas vienības

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 03.12.2021

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, patlaban uz valsts autoceļiem visā Latvijā strādā vairāk nekā 180 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības, aģentūrai LETA pavēstīja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Autobraucējiem jārēķinās, ka satiksme visas dienas garumā būs stipri palēnināta, un jāplāno papildu laiku ceļā.

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi izveidojušies uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Tūjas pagrieziena līdz Igaunijas robežai, apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem, reģionālajiem autoceļiem.

Grūti izbraucami patlaban ir vietējās nozīmes autoceļi, kur ir maza satiksmes intensitāte un kuru tīrīšana notiek tikai pēc tam, kad ir notīrīti visi pārējie valsts ceļi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka dienas laikā virs Rīgas līča turpinās veidoties gubu mākoņi, un intensīvu snigšana daudzviet turpināsies, autovadītājiem jārēķinās, ka redzamība uz ceļa var būt mazāka par 500 metriem. Biezā sniega sega var veicināt arī koku lūšanu.

"Latvijas valsts ceļi" aicina autovadītājus rēķināties, ka sniega kārta un apledojums var atkārtoti veidoties uz ceļa arī pēc ziemas uzturēšanas dienesta darba. Tāpat tiek atgādināts, ka šādos apstākļos jābūt īpaši piesardzīgiem, jāizvēlas autoceļa seguma stāvoklim atbilstošs braukšanas ātrums un distance, un jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām. Ceļu tīrīšana notiek prioritārā secībā, un ceļus ar mazākusatiksmes intensitāti iztīra vēlāk.
 

Foto: iAuto.lv