Sakārtos nejēdzīgo satiksmes apli uz Pļaviņu apvedceļa (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
VDTV | 12.05.2023

Uz Pļaviņu apvedceļa Daugavpils šosejas posmā norisinās būvdarbi, kas autobraucējiem var paildzināt ceļā pavadīto laiku. Posmā no Pļaviņu dolomīta šķembu karjera līdz rotācijas aplim, kur ir A6, P37 un V772 autoceļu satiksmes mezgls, ir uzsākta brauktuves seguma pārbūve.

Darbu laikā paredzēts likvidēt iesēdumus un plaisas, veikt izlīdzinošo frēzēšanu un ieklāt jaunu asfaltbetona saistes un dilumkārtu.

Vienlaikus tiek veikta A6, P37 un V772 rotācijas apļa pārbūve. Aplis vēsturiski ir bijis ļoti liels, radot apjukumu autovadītāju vidū, tādēļ bieži netika ievērots dalījums joslās. Rezultātā notika satiksmes negadījumi.

Pārbūvējot paredzēts likvidēt nevajadzīgās nobraukšanas un uzbraukšanas joslas. Gan satiksmes mezgla zonā, gan visā šosejas remontdarbu posmā ir noteikti braukšanas ātruma ierobežojumi – vietām 70 un 50 kilometri stundā, dažviet – 30 kilometri stundā. Tajā pašā šosejas posmā tiek veikts arī dzelzceļa pārvada remonts. Tiks demontētas savu laiku nokalpojušās laiduma konstrukcijas, izbūvēta jauna betona plātne, hidroizolācija, ietves un metāla aizsargbarjeras.

Tilta pieejās tiks izbūvētas jaunas kāpnes, tāpat tiks sakārtota ūdens atvades sistēma. Jaunajā brauktuvē ieklās asfaltbetona segumu divās kārtas. Pārvada balsti un sijas tiks saglabātas. Būvdarbu zonā braukšana tiek organizēta pa vienu joslu, satiksmi regulē luksofori.

Patlaban būvdarbu posmu no dzelzceļa pārvada līdz dolomīta karjeram var izbraukt 15 minūtēs, bet vēlāk autovadītājiem būs jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā. Plānots, ka visi minētie darbi tiks pabeigti šogad. Būvdarbus visos trīs objektos veic SIA “SC grupa”.

Līgumcena šosejas posma seguma pārbūvei ir vairāk nekā 3,8 miljoni eiro, dzelzceļa pārvada būvdarbiem – vairāk nekā 1 miljons eiro, bet satiksmes apļa pārbūvei – vairāk nekā 1,3 miljoni eiro. Pārbūves projekta autors pārvadam pār dzelzceļu ir SIA “Projekts 3”, autoceļu A6, P37 un V772 satiksmes mezglam – SIA “Projekts EAE”. Būvuzraudzību nodrošina SIA “Ceļu inženieri”.