Rīgas apkaimē jāveic satiksmes mierināšanas pasākumi

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 12.05.2021

Rīgas apkaimēs nepieciešams veikt satiksmes "mierināšanas" pasākumus, šodien pēc tikšanās ar Bieriņu apkaimes attīstības biedrības pārstāvjiem norādīja Rīgas domes Satiksmes komitejas vadītājs Olafs Pulks (JV).

Viņa ieskatā apkaimes drošību būtiski varētu uzlabot, strādājot pie satiksmes "mierināšanas" pasākumiem, piemēram, vietām sašaurinot ielu krustojumus, ierīkojot ātrumvaļņus un uzstādot atbilstošas ceļa zīmes. 

Tāpat Bieriņu apkaimē esot jāturpina darbs pie esošās velonfrastruktūras uzlabošanas pasākumiem, lai tā varētu kļūt par velobraucējiem draudzīgāko Rīgas apkaimi.

Pēc biedrības ierosinājuma viņš iepazinies ar apkaimes "melnajiem punktiem" un pārrunājis, kā uzlabot iespējas droši nokļūt uz Rīgas Angļu ģimnāziju un citām izglītības iestādēm. 

"Viena no būtiskākajām problēmām ir tā, ka Bieriņu apkaime robežojas ar Mārupi un ielas tiek izmantotas tranzītam, neievērojot, ka tur ir dzīvojamā zonā un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Tāpēc tagad strādāsim pie risinājumiem, kā vairākās vietās "mierināt" satiksmi," sola Pulks.

Veloaktīvists Viesturs Silenieks informējis, ka pie Rīgas Angļu ģimnāzijas ir izvietots visvairāk velo novietņu visā Rīgā, kas veicina bērnu un jauniešu pārvietošanos ar velosipēdiem, bet pie nepiemērotas infrastruktūras šie braucieni uz un no skolas nav droši.

Bieriņu apkaimes attīstības biedrības pārstāvjiem ir vairākas vīzijas, kā ceļu uz skolu padarīt drošāku, piemēram, veicot Zvārdes ielas rekonstrukciju, izbūvējot gājēju ietvi un velojoslu. 

Silenieks norādījis, ka būtiski ir ne tikai ieviest satiksmes organizācijas izmaiņas, kuras veicinātu drošu Bieriņu apkaimes veloinfrastruktūras attīstību, bet arī izglītot bērnus un jauniešu par noteikumiem, kas jāievēro, pārvietojoties ar velosipēdu. 

Biedrības pārstāvji ieskicēja savu vīziju par to, ka skolā varētu darboties velo darbnīca, kas veicinātu bērnu un jauniešu izglītošanu par šiem jautājumiem.

Foto: iAuto.lv