"Rail Baltica" projekta centrālā koordinatora "RB Rail" zaudējumu apmērs pērn samazinājies 23,5 reizes

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 30.04.2021

"Rail Baltica" projekta centrālā koordinatora, Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" zaudējumi 2020.gadā sasniedza 60 063 eiro, kas 23,5 reizes mazāki nekā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā norādīts kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā, pērn "RB Rail" veica pasākumus, lai stiprinātu kompānijas pārvaldību. Tostarp, apstiprināta uzņēmuma korporatīva stratēģija 2021. līdz 2026.gadam, ieviesta plānošanas un ziņošanas programmatūra, kā arī apstiprināta kompānijas valde ar trīs gadu pilnvaru termiņu.

"RB Rail" darbinieku skaits pērn pieaudzis par 43 - no 89 uz 132 darbiniekiem, darbā pieņemti 54 cilvēki, bet 11 darbu atstāja. Rīgā pērn gada beigās strādāja 83 darbinieki, Tallinā - 28 un Viļņā - 21. Papildus darbā pieņemti speciālisti Tehniskajā departamentā, Programmu vadības departamentā, Finanšu departamentā, kā arī Iepirkumu departamentā un administrācijā.

Pagājušajā gadā "Rail Baltica" būvniecības darbus sāka visās trīs Baltijas valstīs, tāpat visā pamata trasē sākti arī projektēšanas darbi. Vienlaikus pērn pieņemts lēmums par reģionālo pieturu projektēšanu "Rail Baltica" maršrutā - kopumā maršrutā plānotas 12 reģionālās stacijas Igaunijā. 16 reģionālās stacijas Latvijā un 11 - Lietuvā.

Uzņēmuma vadība vēsta, ka 2020.gadā "RB Rail" noslēdza kārtējos 20 iepirkumu līgumus par kopējo summu 39,8 miljoni eiro. Izsludinātās iepirkumu procedūras bijušas efektīvas - apstrīdētas tikai trīs iepirkumu procedūras, visos gadījumos lemts par labu "RB Rail". Saskaņā ar pērn veiktu aptauju, gandrīz 70% no visiem piegādātājiem kompānijas iepirkumu kvalitāti novērtējuši kā augstu vai ļoti augstu.

Šajā gadā "RB Rail" vadība projekta plānošanas un attīstības jomā noteikusi mērķi nodrošināt ievērojamu progresu trases projektēšanā. Paredzēts turpināt darbu pie enerģijas apgādes un vilcienu vadības, un signalizācijas sistēmām, tāpat plānots izsludināt šo sistēmu projektēšanas un būvniecības iepirkumus.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "RB Rail" 2019.gadā strādāja ar 1,409 miljonu eiro zaudējumiem, bet 2018.gadā - ar 1,462 miljonu eiro zaudējumiem.

"RB Rail" ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopuzņēmums, kas izveidots, lai koordinētu "Rail Baltica" projekta īstenošanu. "RB Rail" ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm. Kompānijas akcionāri ir Latvijas "Eiropas dzelzceļa līnijas", Igaunijas "Rail Baltic Estonia" un Lietuvas "Rail Baltica Statyba".

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.
 

Foto: iAuto.lv