Pirms lietavām Rīgā darba gatavībā ir visa ūdens sūknēšanas tehnika

Foto: Ekrānbilde no Balticwebcam.com
RDSD | 30.04.2021

Ņemot vērā piektdien gaidāmās lietavas, Rīgā pastiprinātā režīmā darbosies visa ūdens sūknēšanas tehnika – kopumā 10 vienības.

Spēcīgā lietus laikā iedzīvotāji ir aicināti ievērot īpašu piesardzību un par lielu peļķu veidošanos ziņot Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600.

Meteorologu prognozes liecina, ka naktī uz piektdienu, 30. aprīlī, un piektdien Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona, kā rezultātā daudzviet gaidāmas spēcīgas un ilgstošas lietavas. Saskaņā ar prognozēm, kopējais nokrišņu daudzums vietām var sasniegt 15-25 litrus uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni puse no visa mēneša nokrišņu klimatiskās normas. Tādēļ gan naktī uz piektdienu, gan dienas laikā Rīgā pastiprināti strādās visa ūdens sūknēšanas tehnika.

Pastiprināta peļķu veidošanās gaidāma Viestura prospektā, Čiekurkalnā, Ieriķu ielā, Gaigalas ielā, kā arī Flotes ielā, Lēpju ielā un atsevišķās vietās citviet Rīgā.

Transportlīdzekļu vadītāji ir aicināti izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, ieturēt distanci no priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, paredzēt braucienam vairāk laika, kā arī rūpēties par gājēju drošību, ieturot atbilstošu intervālu un neapšļakstot.

Par lielu peļķu veidošanos iedzīvotāji ir aicināti ziņot Satiksmes vadības centram – zvanīt 80003600 vai rakstīt [email protected]

Foto: Ekrānbilde no Balticwebcam.com