Neredzam iemeslu, kāpēc Jūrmalas gatvē... Rīgas pašvaldība atbild (+ VIDEO)
Uz iAuto.lv aktualizēto tēmu sižetā "Neredzam iemeslu, kāpēc Jūrmalas gatvē īsā posmā ir aizliegta divvirziena kustība? Tikai autobuss.", ir saņemta atbilde no Rīgas pašvaldības.
Nosūtām atbildes uz atsūtītajiem jautājumiem.
1. Kāpēc Jūrmalas gatvē, Rīgā, vienā posmā virzienā uz Jūrmalu ir ceļa zīme "Iebraukt aizliegts"?
Informējam, ka minētā ceļa zīme Jūrmalas gatves galā virzienā uz Babīti ir uzstādīta jau vismaz kopš 2011.gada un patlaban to nav plānots demontēt.
Ārtelpas un mobilitātes departamenta speciālisti informē, ka, lai gan atsevišķu iedzīvotājuprāt šī ceļa zīme varētu šķist neloģiska, ir jāskata situācija kopskatā ar plašāku teritoriju, tai skaitā, ar tām ielām un to pieslēgumiem, kas pievienojas Jūrmalas gatvei, kā arī Jūrmalas gatves, Kurzemes prospekta un Zolitūdes ielas krustojumu.
Šī ceļa zīme tur atrodas, lai atslogotu Jūrmalas gatvi un tai piegulošo teritoriju no caurbraucošā transporta, un attiecīgi šīs te vienas ceļa zīmes noņemšana var novest pie vairākām negatīvām sekām, piemēram:
• tiktu palielināta satiksmes intensitāte gar privātmājām, jo notiktu tranzīta satiksmes virzīšana uz Babīti/Jaunmārupi/Jūrmalu;
• kļūtu apgrūtināta vai pat neiespējama izbraukšana (īpaši kreiso pagriezienu veikšana) uz Vienības gatvi no piegulošajām teritorijām;
• kļūtu apgrūtināta vai pat neiespējama brauktuves šķērsošana gājējiem un velosipēdistiem, kuru piesaistes punkti ir autobusu pieturas vai gājēju/veloceļš gar dzelzceļu;
• kļūtu vēl vairāk apgrūtināta satiksme augstāk minēto ielu krustojumā.
Tostarp jāņem vērā arī tas, ka atsevišķos posmos nav ne ietvju, ne gājēju pāriešanas vietu.
Rezumējot: no satiksmes organizācijas un kustības drošības viedokļa patlaban netiek plānots veikt minētās ceļa zīmes noņemšanu, jo tas var novest pie papildus satiksmes drošības riskiem, konfliktu palielināšanās iespējām starp satiksmes dalībniekiem, kā arī mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku ērtību un drošības samazināšanas, un vietējo iedzīvotāju (īpaši pie Jūrmalas gatves dzīvojošo) labbūtības pasliktināšanos.
2. Aicinām Jūrmalas gatvē atjaunot vieglo pasažieru kustību abos virzienos, kā vērtējat šo priekšlikumu?
Ceļa zīmes noņemšana risināma tikai un vienīgi kopsakarā ar visu problēmjautājumu risināšanu, ielas pārbūvi un citas infrastruktūras izbūvi.
LASI VĒL
- "airBaltic" obligāciju turētāji atbalstījuši procentu maksājumu kapitalizāciju (+ VIDEO)
- Ford Mustang ar 650 ZS griez apļus un rāda jaudu krastmalā (+ VIDEO)
- Red Bull F-1 RB8 formula (2012) pierūcina krastmalu Rīgā, kurā bija pulcējušies tūkstošiem skatītāju (+ VIDEO)
- Kurināmā cenu kāpums var sadārdzināt apkuri pašvaldībās (+ VIDEO)
- Arī dažādu kontaktu, devēju un pat veselu mezglu aizsardzībai pret mitrumu (+ VIDEO)
- Pirmo reizi kopš 1997. gada Biķernieku trasē piedarbina un brauc Auto Union (+ VIDEO)
- Granulu netrūkst - vainīga ažiotāža (+ VIDEO)
- Auto union šodien (15.08) līdz 18.00 pie Brīvības pieminekļa (+ VIDEO)
- “Latvijas Gada auto” vasaras braucienā piecas pirmizrādes un “Zeekr” markas debija (+ VIDEO)
- Leģendārais "Auto Union" - te tas ir! (+ VIDEO)
