Jo vairāk bedrainu ceļu – jo vairāk auto remontu (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
RE TV | 20.02.2022

Bedraino ceļu dēļ dažiem apdrošinātājiem atlīdzību skaits audzis teju piecas reizes; autovadītājiem jārēķinās ar krietnām summām remontu dēļ, kas radušies, iebraucot bedrēs.

Atbildīgie par ceļu uzturēšanu ir gan pašvaldības, gan VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, bet neviens nespēj šobrīd atbildēt - kad Latvijā ceļi tiks sakārtoti un kāpēc ik pavasari daudzas brauktuves pārvēršas bedrainā neprātā. Bedraini posmi Latvijā nav retums. Dažviet var redzēt, ka bedres dziļums ir zoles izmērā. Šādas braucamās daļas ietekmē ne tikai auto tehnisko stāvokli, bet arī drošu braukšanu.

“Baigi atkarīgs no auto modeļa, cik traki saskādē. Riepas remonts, tad tur ir jauna riepa, ja tas ir šarnīrs, atkarībā no modeļa - no 40 līdz 60 eiro. Vēl stūres šarnīrs, ģeometrija zem 100 eiro,” stāsta Ansis Svars, “Autocentrs 1A” servisa vadītājs. Autovadītāji savus spēkratus šogad uz servisu ved ātrāk nekā citus gadus, dažkārt pat saņemti lūgumi doties saremontēt auto uzreiz pēc iebraukšanas bedrē. “Visvairāk cieš ritošā daļa, kas ir šarnīri, bukses, uz asākām bedrēm tās ir riepas, kas tepat iegriežas. Zvana un jautā, vai nevar uz vietas saremontēt, bet viss ir atkarīgs no bedres lieluma,” pauž Ansis Svars.

Februāra mēneša pirmajās divās nedēļās Latvijas autoceļa uzturētāji saremontējuši satiksmei bīstamās bedres teju vairāk nekā 3000 kvadrātmetru platībā, kas ir desmit reizes vairāk nekā pērn tādā pašā laikā. Valmieras rajona autoceļu uzturētāji ReTV atzīst, ka bedru laiks ir sācies ātrāk. Apdrošinātāji saka - lielākā atbildība šobrīd ir jāuzņemas pašvaldībām, jo tieši tur ir vissliktākās kvalitātes ceļu posmi.

“Ja mēs runājam par valsts ceļiem, tie pārsvarā ir labā stāvoklī. Problēmas ir ar tiem ceļiem, kas ir pašvaldību saimniecībai, līdz ar to jārunā ar pašvaldībām,” saka Andris Abašins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents. Tiesa gan - kritiska situācija ir uz Daugavpils šosejas, kur vienā no posmiem ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h, kas papildināts ar ceļazīmi “Nelīdzens ceļš”.

Savukārt uz ceļa Gulbene-Smiltene ceļš ir gandrīz neizbraucams. Latvijas autoceļu uzturētāji informē, ka pērn tur nomainīja caurtekas, bet šogad mainīs ceļa virsmu. Masveida bedru remonti sāksies, kad diennakts vidējā temperatūra būs virs +5 grādiem.