Ķirsis: 139 miljonu eiro aizņēmums ļaus Rīgai ievērojami atjaunot satiksmes infrastruktūru

Foto: Ekrānbilde no Balticlivecam.com
Nozare.lv | 14.06.2022

139 miljonu eiro aizņēmums ļaus Rīgai ievērojami atjaunot satiksmes infrastruktūru, komentējot valdības lēmumu konceptuāli atbalstīt aizdevuma piešķiršanu piecu nacionālas nozīmes satiksmes infrastruktūras objektu atjaunošanai Rīgā, norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Plānotais darbu realizēšanas termiņš ir 2026.gads. Atbilstoši Rīgas domes speciālistu aprēķinam, kopējais nepieciešamais finansējuma apjoms ir 139 095 200 eiro.

Ķirsis norāda, ka šīs infrastruktūras sakārtošana ir svarīga ne tikai rīdziniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotajiem, un tie palīdzēs atrisināt vairākas akūtas pilsētas satiksmes organizācijas problēmas.

Rīgas pašvaldība satiksmes infrastruktūras atjaunošanu ir definējusi kā vienu no prioritātēm. Līdz ar to minēto satiksmes objektu infrastruktūru veidos, lai tā būtu ērta ne vien autobraucējiem, bet arī gājējiem, velosatiksmes dalībniekiem un sabiedriskā transporta lietotājiem. 

Piemēram, Jorģa Zemitāna tilta pārbūve paredz, ka šī satiksmes infrastruktūras objekta atjaunošana palīdzēs autotransporta plūsmas novirzīšanā no pilsētas centra uz mazāk apdzīvotiem rajoniem, tādējādi samazinot sastrēgumus, trokšņu līmeņa pārsniegumu pilsētas centrā, kā arī radīs priekšnoteikumus ceļu satiksmes negadījumu samazināšanai. 

Lai nepārslogotu pārējo satiksmes infrastruktūru galvaspilsētā, darbu īstenošana piecos lielajos infrastruktūras objektos notiks secīgi.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldībai plānots piešķirt ilgtermiņa valsts budžeta aizdevumu kritiskā stāvoklī esošo pārvadu un tiltu atjaunošanai, šodien nolēma valdība. 

Paredzēts, ka kopējās izmaksas piecu objektu atjaunošanai un pārbūvei ir 139 miljoni eiro. Tostarp Vanšu tiltam nepieciešami 32,537 miljoni eiro, Jorģa Zemitāna tiltam - 36,474 miljoni eiro, Gaisa tiltam - 14,978 miljoni eiro, Gustava Zemgala pārvadam - 32,249 miljoni eiro, bet Mūkusalas ielas krastmalai - 22,857 miljoni eiro.

Foto: Ekrānbilde no Balticlivecam.com