Ilgi gaidīja un sagaidīja - sāk reģionālā autoceļa Smiltene-Gulbene posma pārbūvi

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 24.11.2021

Uz valsts reģionālā autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) 27 kilometru posmā no Taurēm līdz Gulbenei sākta seguma pārbūve un atjaunošana, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Būvdarbu posmā noteikts ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā. Satiksme tiek organizēta ar ceļazīmēm un vadstatņiem, bet aktīvo būvdarbu laikā no plkst.8 līdz 16.30 ieviesīs vienu ar luksoforu regulētu posmu. Atkarībā no laikapstākļiem, darbus plānots turpināt līdz Ziemassvētkiem un tos atsāks pēc tehnoloģiskā pārtraukuma 2022.gada pavasarī.

Seguma atjaunošanas posmā no krustojuma ar vietējo autoceļu Sinole-Tirzas stacija (V413) līdz Gulbenei paredzēta ceļa profila labošana un jaunas asfaltbetona dilumkārtas ieklāšana, autobusa pieturvietu atjaunošana, ūdens atvades sistēmas sakārtošana.

Savukārt seguma pārbūves posmos paredzēta gan daļēja, gan pilnīga ceļa konstrukcijas pārbūve, kā arī divu asfaltbetona kārtu izbūve. Lai nodrošinātu iedzīvotāju drošu un ērtu nokļūšanu uz autobusa pieturvietām, pie Gulbenes abās pusēs autoceļam izbūvēs bruģētu, apgaismotu ietves posmu, savienojot ar jau esošo pilsētas ietvi.

Darbus par līgumcenu 7,127 miljoni eiro veic SIA "8 CBR", un tos plānots pabeigt 2022.gada rudenī. Projekta autors ir SIA "Projekts 3", būvuzraudzību veic SIA "Būvju profesionālā uzraudzība".

Foto: iAuto.lv