Brasas tilta pārbūvei Rīgas pašvaldība aizņemsies 11,2 miljonus eiro

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps
Nozare.lv | 03.03.2022

Lai īstenotu Brasas tilta pārbūves projektu, Rīgas pašvaldība Valsts kasē aizņemsies 11 159 634 eiro, šodien lēma Rīgas dome.

Kopumā Rīgas pašvaldības investīciju projekts "Satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve" varētu izmaksāt līdz 13 128 981 eiro.

Pašvaldība iesniegs šī projekta pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Aizņēmuma atmaksas termiņš plānots līdz desmit gadiem ar pamatsummas atlikto maksājumu līdz trim gadiem.

LETA jau ziņoja, ka Brasas tilta pārbūvi Rīgā veiks personu apvienība "CP - Rīgas tilti", aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē. Personu apvienību veido divi uzņēmumi - AS "Ceļu pārvalde" un SIA "Rīgas tilti".

Līgums, kas noslēgts ar "CP - Rīgas tilti", paredz darbus veikt par 10 850 397 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kā ziņots, iepriekšējo remontdarbu laikā tika konstatēts, ka Brasas tilta stāvoklis ir tik slikts, ka tas pilnībā jānojauc, kā arī jāizprojektē un jāuzbūvē no jauna. Būvniecības procesu būtiski sarežģīs nepieciešamība nodrošināt nepārtrauktu tramvaja satiksmi pa vienu no pārvada brauktuves pusēm.

Pārvada demontāžu veic AS "Kauno tiltai" par 586 303 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kā informēja Rīgas dome, Brasas pārvada celtniecībā tika sākta 1957.gadā. Ekspluatācijā tilts tika nodots 1959.gadā. 2019.gada maijā pārvada nesošajās konstrukcijās tika konstatēti būtiski bojājumi, kā rezultātā Būvniecības valsts kontroles birojs un un Satiksmes departaments būvdarbus apturēja līdz izmainīta būvprojekta izstrādei.

Lai nodrošinātu satiksmes plūsmu, tika izstrādāts pagaidu dzelzceļa pārbrauktuves projekts un 2019.gada decembrī izbūvēta pagaidu dzelzceļa pārbrauktuve. Tika veikta pārvada inspekcija, tālākā Brasas pārvada konservācijas darbu projekta izstrāde un tā realizācija.

Lai nodrošinātu tramvaja kustību, esošās sliedes tika pārceltas uz pusi, kura netiks demontēta. Konservācijas darbi tika pabeigti 2020.gada 18.martā.

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps