130 km/h - autoceļu Viļņa-Kauņa pārveido par maģistrāli

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps
Nozare.lv | 12.10.2019

Lietuvā sākta autoceļa Viļņa-Kauņa pārveide par maģistrāli, piektdien paziņojusi Autoceļu direkcija.

Kā norādījis direkcijas vadītājs Vitālijs Andrejevs, šai nolūkā jāveic satiksmes drošības uzlabošanas pasākumi un atsevišķu posmu rekonstrukcija.

Pēc modernizācijas darbu pabeigšanas autoceļa A1 posmā no 10. līdz 95.kilometram vasaras laikā būs atļauts braukt ar ātrumu 130 kilometri stundā, bet ziemā - 110 kilometri stundā.

"Maģistrālē A1 starp Viļņu un Kauņu transporta plūsma ir intensīvākā ne tikai visā Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs kopumā, tādēļ satiksmes apstākļu uzlabošana un atļautā braukšanas ātruma palielināšana starp divām lielākajām mūsu valsts pilsētām ir svarīga gan Lietuvai, gan starptautiskās satiksmes uzlabošanai," uzsvēris satiksmes ministrs Jaroslavs Narkevičs.

Brauktuves atdalošajā joslā tiks ierīkotas metāla aizsargbarjeras, bet gar vienu daļu no ceļa - nožogojumi meža dzīvniekiem. Paredzēts rekonstruēt arī ātruma uzņemšanas un bremzēšanas joslas, izbūvēt gājēju celiņus un divlīmeņu gājēju pārejas, ierīkot ātruma kontroles un brīdināšanas sistēmu un apgaismojumu un veikt citus darbus.

Autoceļa Viļņa-Kauņa rekonstrukciju par aptuveni 42,6 miljoniem eiro veiks divi uzņēmumi - četrus posmus sakārtos uzņēmums "Kauno tiltai", bet vienu - "Fegda".

Visiem būvdarbiem, kā arī tajos izmantotajiem materiāliem uzņēmēji apņēmušies sniegt septiņu gadu garantiju.  

Saskaņā ar Autoceļu direkcijas datiem gada vidējā satiksmes intensitāte šai ceļā sasniedz aptuveni 30 000 automobiļu diennaktī.

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps