Cross Country dubļu cīņās Stendē visātrākais Miks Rasmanis

Foto: Agnese Agnese
LaMSF | 01.06.2022

Svētdien, 29. maijā Talsu novadā, Stendē, Stendes mototrasē aizvadītas šī gada pagaidām dubļainākās sacīkstes - Latvijas kausa trešais posms Cross Country.

Šajā posmā startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs uz starta stājās 88 dalībnieki un kvadarciklu klasēs 20 braucēji.

Sacensības bija interesantas un aizraujošas visu klašu dalībniekiem. Daudziem iesācēju klases braucējiem šī bija pirmā iespēja iepazīties un izmēģināt spēkus, startējot dubļainā trasē. Tas nebūt nebija viegli, taču tā bija laba pieredze un treniņš turpmākajiem posmiem. Šoreiz Stendē bija lietains un samērā vēss laiks, taču sportistiem tas netraucēja doties trasē un kārtīgi izbaudīt sacensības.

Solo klasēs kopvērtējumā visātrākais bija Miks Rasmanis (“Orange Racing”), kurš arī izcīnīja pirmo vietu E1 klasē. Jaunais un talantīgais motosportists pastāstīja, ka trase bija interesanta, dubļaina. “Bija jāmeklē “špūrītes” pa kurieni varētu labāk izbraukt. Nebija viegli tās atrast, jo katrā nākamajā aplī tās palika arvien dziļākas. Bija atkal jāmeklē kaut kas cits,” stāsta Miks Rasmanis. Starts sportistam sanāca labs, abi ar tēti, Jāni Rasmani (“Orange Racing”) aizbrauca viens otram blakus. Tad Miks izvirzījās vadībā un tā arī divas stundas noturējās visiem priekšā. “Trasē bija dubļi, saknes, viegli varēja “apgulties” jebkur. Lieki neriskējot, braucu savā ritmā un tā arī nobraucu pa pirmo. “Špūres” bija diezgan dziļas, jo vienā aplī iestigu tā, ka paša spēkiem nevarēju izkļūt. Krosa trase bija ļoti laba, tur dubļu nebija, bet mežs – mežā gan bija.. Vienā brīdī vēl uzlija, pēc tam bija labi. Pēdējo pusstundu pat uzspīdēja saule. Liels prieks, ka mans jaunākais brālis Gusts Rasmanis izbrauca vietas, kuras man pašam šķita – būs vai nebūs, bet brālis izdarīja, malacis, lepojos!” tā sacensību līderis Miks Rasmanis.

Absolūtajā vērtējumā otro vietu izcīnīja pieredzējušais enduro braucējs Lauris Ermanis (“Motosports Racing Team”), kurš Enduro klasē ierindojās pirmajā vietā. “Neatceros, kad pēdējo reizi pirms šīm sacensībām biju braucis pa tādiem dubļiem. Domāju, kādus 2 – 3 gadus noteikti nē. Šajā nedēļas nogalē svarīgākās sacensības - Baltijas un Latvijas čempionāts enduro Madonā, tāpēc izdomāju, ka aizbraukšu uz Stendi. Laika prognozes bija labas, lietu nesolīja, bet sacensību dienā lija. Trase bija diezgan dubļaina, “špūraina”. Iesācēju klases braucējiem meistarības ziņā, iespējams, ka tā bija grūta trase, jo bija daudzas vietas, kur varēja iestigt dubļos un palikt. Bija nepieciešama meistarība un fiziskais spēks. Kopumā bija labi, pirmajā stundā bija sajūta, ka trase ir diezgan slidena, braucu mierīgā tempā. Otrā stunda jau bija labāka un turpināju braukt mierīgi, bez kritieniem. Tik dubļainu Stendi neatceros,” saka Lauris Ermanis. Viņam vienmēr ir paticis Stendes posms, jo tas ir tehnisks, ir gan kross, gan meža stigas, saknes. Šoreiz sportistam galvenais bija izvēlēties labākās trajektorijas, par kurām veiksmīgi izbraukt, lai neiesprūstu kādā no “dubļu vannām”. “Apstākļi visiem vienādi. Daudziem patika dubļu trase un kopumā bija interesanti. Sacensību organizators Guntars Žigats, kā vienmēr, arī šoreiz visu bija izveidojis pēc labākās sirdsapziņas. Viss bija ļoti labi, trasē bija tiesneši, kas uzreiz savilka sarautās lentas. Viss bija līmenī. Šajā nedēļas nogalē startēšu Madonā, kur notiks divu dienu Baltijas čempionāts enduro,” tā Lauris Ermanis.

Kvadri ATV klasē ceturto vietu izcīnija Rolands Puravs, kurš atzina, ka šajā posmā gāja kā pa kalniem. Sākums sportistam bija daudzsološs. “Nebiju gatavs tik lieliem dubļiem, jo kvadraciklam bija mazie rati un tas, ka beigās brilles bija aizsviestas pilnas ar dubļiem, arī radiators bija ciet. Tā iemesla dēļ, divus apļus pirms beigām pārkarsa motors un vairs nevarēju konkurēt. Sāku zaudēt vietas un tā arī sacensības beidzās. Varbūt nedaudz pats biju vainīgs, ka to radiatoru aizsita ciet, jo pārāk ilgi un tuvu sēdēju “astē” priekšā braucošajam, mēģinot viņu apdzīt. Tehnika ir tehnika, spēka bija, bet tehnika pateica “pietiek”,” saka Rolands Puravs. Starts braucējam bija labs, aizbrauca kā ceturtais. “Pēc tam mežā pamainījāmies ar vietām. Sākums bija labs. Trases tālākajā galā dubļi bija tādi, kādi bija un vienā brīdi jau bija jāsāk domāt, vai vispār tikšu cauri, jo vinčas nebija. Daži jau tur palika un paši saviem spēkiem ārā netika. Tas bija tāds “krītamais” punkts, kur varēja arī viss apstāties uz līdzenas vietas. Manā pieredzē šis laikam bija visdubļainākais Cross Country. Trase visiem viena. Nav par ko sūdzēties. Kopumā viss bija labi. Vismaz šoreiz Stendē nebija karsti,” tā Rolands Puravs.

Sacensību direktors Guntars Žigats (“MK Stende”): “Bija pieteikušies 97 solo klašu braucēji. Dažus nobaidīja lietus. Faktiski visu dienu lija, vienā brīdī vairāk, vienā mazāk. Rezultātā solo klasē startēja 88 braucēji. Daži atbrauca, bet neizgāja uz starta. Katrā ziņā ar kuplo dalībnieku skaitu esam apmierināti. Šoreiz iznāca kārtīgs enduro.” Sacensību direktors atzīst, ka kopumā sacensības noritēja ļoti labi, bez lieliem starpgadījumiem, kaut arī saknes bija dubļainas, slidenas, neredzamas, bija jābrauc ļoti uzmanīgi. “Bija jādomā ar galvu. Viena neuzmanības kļūda, no dubļiem ārā vairs neizkļūt. Tā gadījās daudziem. Beigās kvadri ATV klasē netika ārā. Bija kārtīgas dubļu cīņas. Šoreiz bija vēsāks, nebija lielais karstums kā pērn, kad bija +30 grādi, no tāda viedokļa braucējiem bija labāk. Nebija putekļu. Arī daudzi kvadru klašu sportisti atzina, ka trase bija ļoti laba ar visiem dubļiem. Citiem pat gribējās vairāk tos dubļus. Solo klašu sportisti arī bija priecīgi, vēl nākamajā dienā pēc sacensībām saņēmu pateicības vārdus par labām sacensībām un iegūtajām vērtīgajām balvām. Šoreiz balvas bija mērķtiecīgākas. Skaistākā balva šoreiz aizceļoja uz Igauniju. “Husqvarn” augstspiediena mazgātāju ieguva kvadru kopvērtējuma un ATV klases uzvarētājs, igauņu sportists Lennart Kiivit. Paldies visiem sportistiem, kas atbrauca un startēja sacensībās. Kopumā esmu apmierināts. Šoreiz organizējot šo posmu, lielākā cīņa man bija pašam ar sevi. Organizējot posmu, esmu iekustinājis sevi un viss izdevās ļoti labi. Balvas ir aizceļojušas pie sportistiem un viss ir kārtībā. Paldies mūsu atbalstītājiem,” tā Guntars Žigats.

Latvijas kausa Cross Country trešā posma TOP3

E1 klasē:

Miks Rasmanis
Markuss Daniels Jauntirāns
Gustavs Krasts
 

E2/E3 klasē: 

Jānis Freimanis
Pēteris Misiņš
 

Enduro klasē:

Lauris Ermanis
Jurģis Žukas
Kārlis Reinfelds
 

Hobiju klasē: 

Gundars Cibuļskis
Valdis Šakins
Ivo Ģermanis
 

Absolūtais iesācējs klasē:

Sandris Zvidriņš
Mārtiņš Bušs
Žanis Gauja
 

Iesācēji (C) 2T klasē:

Raivis Borisovs
Mikus Neško
Aleksandrs Aferonoks
 

Iesācēji (C) 4T klasē:

Gints Baldiņš
Domantas Virksas
Gunārs Koja
 

Open 1h klasē:

Edgars Rubenis
Arvis Grāmatnieks
Miķelis Užāns
 

Seniors 40+ klasē:

Jānis Rasmanis 
Ingus Bērziņš
Agris Mizēns
 

Veterāni 50+ klasē:

Raimonds Baltgalvis
Igors Miezis
Ivars Miķelsons
 

85cc klasē:

Ričards Dambergs
Inguss Supe
Gusts Rasmanis
 

ATV klasē:

Lennart Kiivit
Armīns Timinskis
Tonu Tooming
 

Kvadri open klasē:

Jānis Zaķis
Aivis Graudiņš
Linas Maksvytis
 

Nākamais Latvijas kausa Cross Country ceturtais posms norisināsies 19. jūnijā Saldū.

Informāciju sagatavoja LaMSF Enduro komisija

 

 

Foto: Agnese Agnese